obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Království za spánek
 Malorie Goldbergová z New Yorku vzpomíná na novorozenecké a kojenecké období svého dítěte velmi ráda. Přes den si totiž užila sladké, roztomilé miminko a v noci se pořádně vyspala. A nebylo to dílo nadpřirozených schopností, nebo zázraku, nebo toho, že by za ni noční šichtu převzal manžel. Vše se povedlo díky tomu, že si Malorie na noc najala chůvu. Ta k drobečkovi vstávala a krmila ho, aby nebyla máma nervózní a podrážděná z nevyspání
 
,,Naše chůva s námi byla pouze prvních pár týdnů po narození naší dcery. Díky ní jsem se ale naučila všemožné vychytávky, které používám dodnes. Zaplatit si chůvu byla ta nejlepší investice," popsala Goldbergová pro New York Post.  Po porodu tak bleskově nabrala síly, protože se každý den vyspala do růžova a nemusela každé tři hodiny vstávat.
  
 Za takový luxus se aktuálně v New York City platí v přepočtu zhruba čtyři tisíce korun za osmihodinovou šichtu. Většina rodin využívá jejich služby po dobu šestinedělí. 
  
 Pro běžného smrtelníka je tato částka trochu nereálná - vždyť samotná výše mateřské se pohybuje  v Česku průměrně kolem 8700 korun. Z toho by si člověk zaplatil chůvu na dva dny a po zbytek měsíce by musel být živ o suchých rohlíkách. A to ještě pouze v případě, že neplatí nájem, nebo hypotéku. 
  
 Ale pojďme si ještě chvíli jen tak snít. Chůva vám řekne, ať si v klidu dojdete na pedikůru a kosmetiku, uděláte si čas na sebe, a po porodu se nezanedbáváte. Mezitím vaše díte převlékne, přebalí, nakrmí, a uloží. Jako sen.


 
Taková chůva se už navíc dá najmout i v Česku. Některé matky musí do práce už druhý, nebo třetí den po porodu - a právě těm jsou agentury připravené pomoci. Cena se pohybuje okolo dvou tisíc "za noc". Každý ví, že šestinedělí znamená "šest neděl", tedy šest týdnů. 42 dní. Dohromady pak chůva na nejnáročnější a nejcitlivější období života dítěte vyjde na zhruba 84 tisíc korun. 
 
Pokud nemáte našetřeno, ale přesto by vám taková služba pomohla, není nic jednoduššího, než si vsadit Sportku, a nebo si koupit los. Výhry ve výši sta tisíc korun Sazka vyplácí i dvakrát denně. 

 

Přečtěte si také