Koupil tank, našel v něm schované zlato
Investujte do tanků, může vám to hodit zajímavé peníze. Alespoň takhle by mohla znít rada pětapadesátiletého Brita, který na internetu vydražil tank za 30 000 liber. Uvnitř totiž našel ukryté zlato s mnohonásobně vyšší hodnotou.

Nick Mead je vášnivým sběratelem vojenské techniky, a tak jásal už v momentě, kdy vyhrál internetovou aukci na vojenský tank T54/69. Jde o čínskou kopii legendárního ruského tanku, která byla nasazena ve válce v Perském zálivu v 90. letech. Spolu s odborníky se domnívá, že právě odsud pochází poklad v hodnotě 60 milionů korun, který v nádrži na naftu objevil.

„Palivo“ za 60 milionů korun

Pikantní na tom celém je, že si svou kontrolu nového kousku do sbírky nahrával na telefon a jeho objev je tak zdokumentován. V technice, která je nasazena do skutečného boje, je často ukryta celá řada dalších i výbušných zbraní. Nick si záznam pořizoval proto, aby mohl své nálezy posléze konzultovat s policejními složkami.

Když místo nevybuchlých granátů našel 5 zlatých cihel, z nichž každá váží 5-8 kg, bylo jeho překvapení obrovské. „Vůbec jsme nevěděli, co máme dělat,” svěřil se se smíchem Nick Mead deníku Sun. „Tak nějak nám došlo, že prostě nemůžete vzít 5 zlatých cihel a jít je do banky nebo kamkoliv jinam vyměnit za peníze bez toho, aby nám lidi dávali nepříjemné otázky. Tak jsme prostě zavolali policii.”

Původní majitel tanku se nezlobí

Právě policie má nyní zlato ve svém opatrování a zkoumá, zda někdo v minulosti neohlásil zmizení drahého kovu v podobném objemu. Pokud ne, bude zlato navráceno Nickovi. Ten ale do té doby truchlit nemusí – na svém statku v hrabství Northamptonshire má krom výše uvedeného tanku dalších 150 vojenských vozidel, které mu čekání zkrátí.

Z prodeje pak není zdrcený či naštvaný ani původní majitel, třiadvacetiletý Joe Hewes, který tank do aukce přihlásil a následně i se zlatem prodal. „Lidi se mě stále dokolečka ptají, jestli jsem naštvaný, pravda ale je, že vůbec,” prohlásil Hewes. „Za tank jsem dostal zaplacené hezké peníze a spíš se teď bavím představou, že jsem chvíli seděl na kupě zlata a ani o tom nevěděl. Nickovi jeho poklad přeji a očekávám maximálně, že až se mu zlato vrátí, pozve mě někam na pivo.”

Jděte štěstí naproti. Vsaďte si!

Ještě větší štěstí můžete mít ale vy. Ve Sportce se teď hraje o Superjackpot ve výši téměř 100 milionů a k tomu, abyste jej získali, vám může pomoct jen jeden způsob – vsadit si. Udělejte to za pár kliknutí online na tomto odkazu.

Přečtěte si také