obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Koníčky slavných
I boháči a celebrity jsou lidé. Nebaví se tak jen tím, že nakupují sportovní kluby, kterým potom chodí v barvě jejich dresu fandit do VIP salonku na stadion. S vlaječkou v jedné a pravým šampaňským v druhé ruce. Taky se každý den nebaví tím, že si kupují jachty a drahé domy. Naopak. I oni mají své dny a tak se snaží zabavit nějak „obyčejněji“.

Třeba Bill Gates má docela obyčejného koníčka – sbírá knihy. Často velmi staré knihy. Je to sice koníček pro obyčejné smrtelníky, ale je pravda, že Gates ho umí dotáhnout do extrému. Bill Gates totiž tak moc rád sbírá knihy, že za ně klidně utratí majlant. Doma má například rukopis, který obsahuje písemné práce Leonarda da Vinciho. Jsou v něm dokonce popsané i některé jeho objevy. Před víc než 20 lety za něj jeden z nejbohatších lidí světa zaplatil v přepočtu skoro 800 milionů korun. Jedná se o vůbec nejdražší knihu v historii.

Kolega z klubu miliardářů Warren Buffett se zase kdysi na škole zadíval do jedné dívky, kvůli které začal hrát na ukulele. A to mu zůstalo dodnes. Nejen, že tento hudební nástroj sbírá, ale pokračuje i v hraní. Dokonce na jedné charitativní akci na něj doprovodil i Bon Joviho.

Zakladatel sociální sítě Facebook Mark Zuckerberg se takhle jednou ráno vzbudil a napadlo ho, že nebude jíst maso jiných zvířat než těch, které si sám vlastnoručně zabije. A tak ve volném čase lovil zvířata. Gesto to bylo velkolepé, ovšem Markovi se příliš nedařílo a stal se z něj téměř vegetarián. Tento koníček ho proto asi nenadchl a vlastně ani neuživil…My nedoporučujeme tuhle zábavu zkoušet.

Abychom ale nezůstali jen u galakticky bohatých podnikatelů, můžeme si říct i něco o tom, jak tráví volné chvilky třeba hollywoodští herci.

Takový Leonardo DiCaprio sbírá akční figurky, nejraději má ty z Hvězdných válek. A vášnivý sběratel je i Tom Hanks. Ten má doma zase sbírku psacích strojů. No a třeba Johny Depp, ten si prý ve volných chvílích hraje s panenkami Barbie.

A jeden z nejznámějších golfistů světa Tiger Woods si řekl, že rybaření s prutem je pro žabaře, a tak si vzal harpunu, neopren a rybičky loví pod vodou sám. A rád.

A co vy? Máte taky nějakého netradičního koníčka?

Přečtěte si také