obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Kolik utratil Bohuš ve filmu Dědictví?
Tato otázka mě napadla snad pokaždé, když jsem viděla Bohumila Stejskala, jak ve filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntág kupuje všechno, co ho napadne. Takže to máte tak… Kolotoč, pštros, plastická operace nosu, nová kamarádka z „nočního baru“, bazén, plynovod pro celou vesnici, pak nějaké auto a tak dál. Ceny budou samozřejmě odpovídat dnešní době, ale o to to bude zábavnější. Tak pojďme na to.

Samozřejmě všechny nejvíc zajímá, kolik stojí kolotoč. Protože kdo by se na zahradě nechtěl vozit na létajících labutích? Takový průměrný pouťový kolotoč s 50 labutěmi, autíčky, jednorožci (jak kdo chce), ten se dá pořídit za 811 800 dolarů, to znamená něco přes 20 milionů korun. Není to úplně levná věc, ale na druhou stranu šťastné budou vaše děti, protože budou vůdci party ve škole a školce a budou moct machrovat a zvát své spolužáky na kolotoč. A kdo to má? No, a když bude nejhůř, radost si můžete udělat i vy – na večírek pozvete své přátele, pod labutě přitáhnete sud s pivem a ona to nakonec bude docela legrace.

 Pokud byste se z kolotočové výšky chtěli ještě dívat, jak pod vámi pobíhá pštros, nemuseli byste si překvapivě připlatit téměř nic. Od chovatelů ho totiž můžete mít už za pět tisíc. Navíc pštrosí vejce je výživné a o dost větší, než to slepičí. Takže na jedny míchaná vajíčka si úplně vystačíte s jedním vejcem. Jako taxík taky není špatný – umí běžet rychlostí až sedmdesát kilometrů v hodině, deset minut v kuse. Je tedy rozhodně lepší a levnější než BMW, které si Bohumil taky koupil. To by mohlo stát dejme tomu kolem milionu.

Bohuš dále pořídil svému kamarádovi nový nos. Tato položka bude na účtu milionáře taky téměř neviditelná – pohybuje se zhruba od 30 do 60 tisíc korun.

Pak je tady ta kamarádka z vysmátého domu. Dejme tomu, že si ji Bohuš koupil třeba na měsíc… Samozřejmě, on si ji koupil doopravdy, protože on si „kúpil všecky“, ale je třeba to brát trochu realisticky. Takže – jedna z nejdražších prostitutek světa stojí na měsíc zhruba 670 tisíc korun.

Samozřejmě, taky nechal plynofikovat celou vesnici, ale tady bychom se cenu bez vypsaného výběrového řízení nedozvěděli, navíc nevíme, jak byla vesnice velká, takže by nebylo fér sem psát cenu. Večeře v luxusním hotelu pro partu kamarádů se může pohybovat v řádech desítek tisíc korun. Večeře je samozřejmostí, protože každý pozve své kamarády na večeři, když se stane milionářem.

Takže suma sumárum, Bohumil zděděnou částku rozhodně přestřelil, hlavně tím kolotočem…

Přečtěte si také