obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Kolik stojí nejdražší dům v Americe? Napovíme, že na cenovce je devět nul
Není mnoho věcí, které jsou tak drahé, že by vám na ně nestačila ani maximální výhra v Eurojackpotu. Dům na adrese Bel Air Road 924 v americkém Los Angeles mezi ně patří. Prodejní cena moderního paláce luxusu činí v přepočtu na české koruny zhruba 6,3 miliard.

Vila nebo spíš novodobý palác má dvanáct ložnic, dvacet jedna koupelen, tři kuchyně, pět barů a kromě dalšího také kinosál pro čtyřicet lidí. Součástí nabídky je i výbava domu včetně stovky uměleckých předmětů, garáže plné aut, jejichž cena přesahuje částku 750 milionů korun a dva sklepy s těmi nejdražšími víny.

Dům na úpatí hor Santa Monica Mountains nechal postavit realitní magnát Bruce Makowsky. Ne pro sebe, ale pro, jak říká, „ultimátního miliardáře, který požaduje od všeho, co na světě existuje, to nejlepší.“ Makowsky se domnívá, že našel díru na trhu. Klub miliardářů se rozrůstá o nové členy každý rok, ale na trhu nemovitostí je nedostatek ultraluxusních domů, které by si za své miliardy mohli koupit. Proto vybudoval ten nejluxusnější z luxusních.

Výstavbou domu za 6 miliard pokořil developer dosavadní americký rekord. Druhý nejdražší soukromý dům v Americe stojí v Hollywoodu a na cenovce má 1,7 miliardy korun. Troufneme si říct, že nový rekord zůstane dlouho nepřekonán.

Zdroj foto: https://www.hiltonhyland.com/listings/924-bel-air-rd-bel-air-ca-90077/

Přečtěte si také