obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Kolik stojí hvězdy
Přemýšleli jste někdy o tom, jaké by to bylo poslechnout si třeba Zlatého Slavíka naživo? A na kolik peněz by to asi vyšlo? Nic není nemožné. Navíc pro někoho, kdo se zrovna stal milionářem. O honorářích hvězd koluje řada dohadů, žádná celebrita se k tomu napřímo nepřizná. Čas od času se ale podřekne nějaký producent. A znáte to - na každém šprochu, pravdy trochu.

Tak třeba Helenka Vondráčková. Ta prý patří k nejdražším. Zpívá na halfplayback, tedy živě, ale na nahrané hudební základy. A za vystoupení trvající 45 minut si účtuje kolem 350 000 Kč. Pokud milujete třeba píseň Červená řeka, pak vězte, že by ji Helena za tuto sazbu zvládla desetkrát. Song má totiž stopáž 4 minuty a padesát vteřin. 

O dost levnější je Dara Rolins. Zvonky šťastia vám na oslavě vašeho zbohatnutí - a nebo jiné radostné příležitosti - zacinkají za rovných sto tisíc korun. Zda agentura také nabízí zvýhodněný balíček Dara a Rytmus 2v1, ale není jisté. Za úvahu by to ale stálo.

Nejzajímavější poměr cena/výkon (alespoň podle toho, co se už objevilo v médiích) ale nabízí Hana Zagorová. Na vašem večírku vystoupí už za symbolických 80 tisíc korun. Až vám zazpívá "Maluj zase obrázky", možná ještě rádi přihodíte spropitné.

A podobné je to i u zpěváků. Karel Gott může být "váš" za více než čtvrt milionu. Podstatně levnější je Michal David. Se svými klávesami vystoupí už od 65 tisíc výš. Ale o ceně s ním raději nelicitujte. Znáte to. Dávej, ber, nedělej fóry...

Český rybník je ale pořád miniaturní, a tak oproti světovým hvězdám tu umělci vystupují téměř za pakatel. Třeba australská zpěvačka Kylie Minogue si před lety sáhla na pohádkový honorář. Na soukromé párty v Dubaji jí vedení luxusního hotelu zaplatilo za vystoupení 4,4 milionu dolarů. Na svatbě milionářů už před lety vystoupila třeba i Christina Aguilera. Neudělala to ale z lásky k novomanželům. Řekla si prý o milion liber. 

Kdo by ale mohl párty pořádně rozjet, je třeba Bruno Mars, i se svou taneční partičkou. Není tajemstvím, že nevystupuje za méně, než 200 000 dolarů. A to už by chtělo vyhrát Eurojackpot. Koneckonců ten, kdo o sobě v nejnovějším hitu zpívá "I am too hot, hot damn," se musí náležitě ocenit. 

 

Přečtěte si také