obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Klikař roku? Australan vyhrál v jednom týdnu dvakrát

„Vůbec tomu nemůžu uvěřit!” To byla první slova, která čtyřicátník z australského Sydney vyřkl, když mu z loterijní společnosti gratulovali k prví výhře. Když mu ani ne o týden později volali, že vyhrál znovu, slova mu prý na několik minut došla úplně.

Přečtěte si také: Zdravotní sestřičky vyhrály přes 30 milionů

Australan, který bydlí nedaleko světoznámé pláže Bondi, slavil svůj první úspěch v neděli 12. května. Tehdy díky systémové sázce nezískal jen první pořadí, ale i několik dalších cen a přišel si tak na v přepočtu asi 23,5 milionu korun.

Protože jsou ale číselné hry jeho vášní, neusnul na vavřínech a šel si hned vsadit podruhé. A hned znovu vyhrál, tentokrát 16,5 milionu korun. Dohromady tak během jednoho týdne zbohatl o celých 40 milionů.

Mluvčí loterie NSW Lotteries Matt Hart prohlásil, že se ještě v historii losování australské loterie podobný případ nikdy nestal. „Občas se stane, že někdo vyhraje dvakrát za život velkou sumu. Nikoho takového, kdo by to stihl během jednoho týdne, ale neznáme,” řekl agentuře AFP Hart.

Pravděpodobnost, že vyhrajete jackpot této australské loterie jednou za život, je jedna ku 1,845 milionům. „Taková pravděpodobnost, že by někdo hlavní výhru vyhrál dvakrát v jednom týdnu, snad ani neexistuje,” prohlásil mluvčí.

Za výhru vila v Sydney i na slavné pláži Bondi

Australan, jehož identita zatím nebyla odhalena, už nicméně plánuje, jak se svým nově nabytým bohatstvím naloží. A má zcela jasno: bude investovat do nemovitostí. 

Vedle nových domů přímo v Sydney plánuje i nákup dovolenkových apartmánů. Protože jako každý správný Australan rád surfuje, už teď pomýšlí, že si pořídí víkendový dům na nedaleké pláži Bondi, ale třeba i na vyhlášeném Zlatém pobřeží.

Má pro nás samotný Australan nějakou radu, jak mít stejné štěstí jako on? „Moc rád bych druhým poradil, jak to udělat, aby měli stejné štěstí jako já, žádné racionální vysvětlení ale bohužel nemám. Tam nahoře nade mnou nejspíš někdo držel ochrannou ruku,” řekl šťastný výherce.

Přečtěte si také