obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Když se část výhry vrátí světu...
V loterii se na ně usmálo štěstí a oni brali neskutečné peníze. Kromě de facto samozřejmostí typu zajištění bydlení, koupě auta nebo třeba cesty kolem světa však výherci často myslí také na druhé. Ukažme si alespoň pár příběhů oslavujících lidskou dobrosrdečnost.

Gloria MacKenzie vyhrála neskutečných více jak 590 milionů dolarů v  jackpotu americké loterie Powerball. Jelikož si zvolila variantu jednorázové platby, obdržela „jen“ 370,8 milionů dolarů před zdaněním. Z toho okamžitě věnovala 2 miliony dolarů na opravu zatékající střechy střední školy Schenck High School v East Millinocket (Maine). Z její strany šlo o projev vděku. Její dcera na tomto ústavu učí a její syn byl členem školní rady. Sama Gloria je bývalou učitelkou a teď se rozhodla pomoci instituci, která jí provázela v podstatě celým životem.

Wrestling a ženy? Wrestlicious!

V roce 2008 se Jay Vargas stal historicky nejmladším vítězem americké loterie Powerball, tehdy mu bylo pouhých 19 let. Také on dal přednost jednorázové sumě a tak mu na účtu přistálo pěkných 17 milionů dolarů. Vargas s částí těchto prostředků naložil po svém. Rozhodl se zkombinovat své dvě vášně – krásné ženy a wrestling – a vytvořil novou televizní show. Název Wrestlicious originalitou neohromí, alespoň je však každému hned jasné, oč že tady běží.

Akvapark na přání

Američan John Kutey, který v roce 2011 dostal sedminu z jackpotu loterie Mega Millions v hodnotě 319 milionů, se rozhodl věnovat čtvrt milionu dolarů na výstavbu akvaparku Spray Park (Green Island, N.Y.).

Zahulíme, uvidíme

Kanaďan Bob Erb má v prioritách jasno. A Marihuana je na jeho hodnotovém žebříčku nejspíš opravdu vysoko. Jak si jinak vysvětlit, že věnoval milion dolarů ze své 25ti milionové výhry na organizaci tzv. 420 Day, každoroční události brojící za legalizaci konopí. Krom toho se Erb v roce 2001 ucházel také o přízeň voličů jako kandidát strany B.C. Marijuana Party. V redakci jsme se shodli, že by pro něj asi bylo jednodušší emigrovat někam, kde jsou v otázce užívání lehkých drog o něco otevřenější. Co třeba Nizozemsko?

Přečtěte si také