obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Když mě naštvala kámoška
Rozešla jsem se s letitou kamarádkou. Strašně mě naštvala, až jsem nevěřila svým vlastním očím a uším. Byla jsem z toho tak rozhozená, že jsem pocítila nezměrnou touhu si něčím udělat radost. Šla jsem na poštu a vyplnila tikety Šťastných 10 a Sportky. Taky jsem si koupila dva losy. Vyplatilo se. Ve Sportce jsem vyhrála necelé 3000 Kč a na jeden los 500 Kč. Možná si řeknete: no těpic, vymění kamarádku za výhru v loterii!
Ale tak to nebylo. Musela jsem zkrátka jen něčím ztlumit to velké zklamání nad rozchodem s ženou, jíž jsem důvěřovala, kterou jsem prostě měla ráda už od našich studií. Neronila jsem však slzy, ani nevolala dalším kamarádkám. Vyřešila jsem to rázně a vůbec se za to nestydím. Naopak.

Člověk by měl někdy s chutí podlehnout tomu, co intuice našeptává. Mně prostě zavedla ke značce Sazka, která žlutě září na českém trhu už šedesát let a dává naději prožít báječné okamžiky s výhrou lépe než všechna pohádková kouzla dohromady. A jít za hlasem vášně je pohodlné a komfortní. Sazku doslova potkáte na každém rohu, ve všední den i o víkend. Tikety můžete vyplňovat sami nebo to za vás udělá technika. Tak proč si nehrát a ještě z toho něco mít?
 
Ten den, co mi moje někdejší kamarádka pokazila celé odpoledne, jsem sice byla jak duše bez těla, jak se říká, na druhé straně jsem si uvědomila, že je spousty cest k rozptýlení, a že k tomu špatnému se člověk nemá vracet. Naopak má hledat to, co mu dobije baterky, drobnost, která mu zlepší náladu, maličkost, která rozehřeje. Losy, sázkové hry jsou jednou z nich. Ostatně - dělat si drobné radosti by mělo být naším životním stylem.
 
Eva Brixi – externí autorka
 

Přečtěte si také