Kdybych měl čas a prostředky…
Nedávno jsme se vás na FB zeptali na to, jakým koníčkům a čemu byste se věnovali, kdybyste měli čas, energii i peníze. Sešlo se nám přes 150 odpovědí a jejich znění nás utvrdilo v tom, že většina lidí je v jádru skutečně dobrých.
 
Až překvapivě mnoho z vás by totiž s časem a penězi naložilo ku prospěchu druhých. Nejeden z našich fanoušků hovořil např. o založení útulku pro pejsky a kočičky nebo pomoci handicapovaným. Někteří mají přitom vzhledem k detailnosti odpovědí evidentně jasno.

Jeden uživatel, sám celiak, by si rád otevřel řetězec s potravinami pro bezlepkovou dietu. Jiná uživatelka zase sní o možnosti založit domov pro seniory, o něž nejeví rodina zájem a o něž by se s láskou staraly řádové sestry.


Let do kosmu i sportování


Člověk však přirozeně musí myslet také sám na sebe. Plnit si své osobní sny a cíle. A že jich máte! Fanynka Lenka Buráňová míří rovnou ke hvězdám a píše: „Věnovala bych se letům do kosmu. Vidět Zemi z Měsíce je můj sen.“

Martin Hlavička Bodnár by raději zůstal při zemi, peníze by dal do svého hobby – kolekce elektronkových rádií. Fanda Říha je zase dřevorubec tělem i duší a píše: „Kdybych měl peníze tak bych se rád věnoval velice nákladné mu koníčku jméně STIHL Timbersports.“ (pozn. redakce: Timbersports je série 6 dřevorubeckých disciplín – například řezání motorovou pilou – česká odnož běží už od roku 2004, tedy 12. sezónu)

Někteří by se spokojili s možností naplno dělat svůj milovaný sport. V případě Petry Kosové box, u Filipa Santara zase tenis a trénink mládeže. Jiní by cestovali nebo si konečně postavili domov svých snů. Jen málokdo přitom zapomíná na své blízké, naopak, často byste si udělali radost tím, že splníte sny právě jim: rodičům, dětem či partnerům. A tak to má být.

Přečtěte si také