obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Kdo si počká, ten se dočká
Je skvělé, když na vás sedne štěstí a přijdete k penězům na vrcholu svého produktivního života. Ale co když je vám 80 let, a nebo ještě víc? Může být někdo vůbec příliš starý na to, aby vyhrál v loterii?
Nejstarším vítězem všech dob byl Nguyen Van Het z Vietnamu, který v roce 2010 získal 7,6 miliardy vietnamských Dongů (asi 8 milionů korun). V době výhry mu bylo 97 let. První, co po výhře koupil, byl pytel rýže všem svým sousedům. 

V roce 2013 se ve věku 84 let, stala jedinou výherkyní jackpotu na Floridě žena jménem Gloria Mackenzie. Vyhrála v přepočtu přes miliardu korun.

Ve velké Británii se stal vítězem ještě starší člověk. Pětaosmdesátiletý Reginald Smith vyhrál v roce 2003 2,3 milionu liber (69 milionů korun).

A příklad z posledních měsíců - březen 2017. Ervin Smolinski, důchodce a válečný veterán z druhé světové války z Michiganu, přesně v den svých 94. narozenin vyhrál v přepočtu deset milionů.

ervin.jpg

Výherní los dostal jako dárek od své snachy. ,,Už je to taková tradice, dáváme si v rodině navázejm losy jako dárky,“ popsal Ervin. Plánuje investovat, ale ne rozhazovat. ,,Jsem docela skromný. Celý život nakupuji ve slevách, a to se nezmění. Jen už nebudu tak ve stresu, když budu počítat, zda každý měsíc vyjdu,“ řekl penzista.

Zkrátka a dobře – co je to příliš starý? Ať je vám, kolik je, život může být vždycky snazší s trochou peněz navíc. A důchod si můžete pak užít velkolepě, třeba cestovat kolem světa. Navíc – podle psychologů máte mnohem větší šanci zvládnout nečekané zbohatnutí až v pokročilém věku. Mnohem, mnohem lepší, než když vám spadnou do klína miliony třeba v 18 letech.
 

Přečtěte si také