Vklad Zavřít
Více informací
Méně informací

Zkuste si také

Kanadský pár rozdal desítky milionů

18.09.2015 / 07:00
Postarší manželé z Kanady v loterii vyhráli 11,2 milionu dolarů (asi 277 mil. Kč), rozhodli se však všechno dát přátelům, na charitu a provoz nemocničních zařízení.

Stalo se to v roce 2010. Tehdy pětasedmdesátiletý Allen a osmasedmdesátiletá Violet Largeovi se stali multimilionáři. Pár byl původně z Ontaria, na důchod se však přestěhoval do výrazně klidnějšího Lower Truro v Novém Skotsku. Manželé dlouze přemýšleli, jak s penězi naloží. Nakonec se shodli, že peněz mají tak akorát a je lepší dávat než brát – proto se celou částku rozhodli rozdat.

Allen a Violet Largeovi v roce 2010 rozdali v přepočtu 277 milionů korun (Zdroj: Dailymail.co.uk)

„Peníze jsou vedlejší, když máme sebe,“ prohlásil tehdy Allen. V přepočtu 277 milionů korun tak putovalo na účty jejich známých, část dostal místní hasičský sbor, něco šlo kostelům a hřbitovům, Červenému kříži a Armádě spásy. Největší část peněz pak dostaly nemocnice v Novém Skotsku, které se věnují léčbě rakoviny a Alzheimera. Důvodem bylo jistě i to, že Violet v té době bojovala s rakovinou. Té o rok později bohužel také podlehla.

Logo Sazka - Bude to jen chvilinka
Zavřít   ✕ Pokud právě nejste přihlášeni na Facebooku nebo vám ještě nebylo 18 let, fanouškovská stránka se bohužel nezobrazí. Děkujeme za pochopení.
Pokračovat Zpět