obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Kam investují slavní?

Jsou slavní a bohatí. Přesto myslí i na „zadní kolečka“. Jejich herecká sláva může jednou pominout a u sportovců je to obzvlášť specifické. Ti mají kariéru doslova s jepičí životností. Do čeho investuje hollywoodská hvězda Robert De Niro a kam fenomenální tenistka Serena Williams? Jejich příběh by vás mohl inspirovat.

Robert De Niro


V roce 1988 si zašel slavný americký herec na večeři do japonské restaurace v Hollywoodu.  Jídlo ho uchvátilo a pravidelně si během svého pobytu v Los Angeles do podniku vracel, ať už šlo o rodinná setkání nebo obchod. Po roce pozval majitele restaurace, japonského šéfkuchaře Noba na drink. Nabídl mu, že s ním otevře pobočku v New Yorku, kde tehdy herec bydlel.
 

Nobu se mu tehdy snažil lámavou angličtinou vysvětlit, že jeho podnik na západním pobřeží ještě nestojí na vlastních nohou a tak není na další investici čas. De Niro se ale nevzdával. Po čtyřech letech šéfkuchaři zavolal. „Nobu, tak co s tou restaurací v New Yorku?“. Japonec konečně kývl.
 

Dnes oba muži vlastní řetězec japonských restaurací. Je jich víc než třicet na pěti kontinentech. V roce 2015 byla hodnota společnosti odhadnuta na 11 miliard korun.


Serena Williams


Americká tenistka se letos vrhla na módu (přitom raketu na hřebík rozhodně nepověsila a dál poráží své soupeřky). Její kolekce ale neobsahuje jen sportovní módu. V tuto chvíli má zatím dvanáct kousků, včetně spodního prádla, triček nebo saténových šatů. To vše za přijatelné ceny, protože Serena chce módu pro všechny. Všech dvanáct kousků stojí kolem 250 dolarů, tedy necelých šest tisíc korun.

Serena-williams-welcomes-baby-girl.jpg


„Moje zákaznice je žena, která věří v sama sebe a módu bere jako kompas, který ukazuje, jaká je a co se v ní skrývá,“ řekla tenistka při představování kolekce. Pokud chcete udělat radost své drahé polovičce, Serena má svůj vlastní eshop. Příjemné je, že k nákupu vám postačí i drobná výhra.

Cest ke zbohatnutí je celá řada. Může to být třeba náhoda, jako v případě De Nira. Štěstí přeje připraveným a u sázkařů to platí dvojnásob. Tak sázejte čísla a kupujte losy! 


Zdroj foto: 2018castingcalls.com, dailypost.ng 

 

 

Přečtěte si také