obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Kačerov jak hurikán, k nám už míří...pamatujete?
Kačerov jak hurikán, k nám už míří. Auta, laser, aeroplán, městem víří...Taky jste jako malí zpívali úvodní znělku Kačeřích příběhů a chtěli se koupat v penězích jako Strýček Skrblík? Nebo jste plakali u Malé mořské víly? Kdo neplače, jsou lidé, kteří dnes vlastní některé z figurek z pohádek Walta Disneyho. Neuvěříte, kolik stojí.
Popelka byla vůbec první ženská Disneyho postava, která nepocházela z královské rodiny. Naopak byla chudá. Kdo ale nemá hluboko do kapsy je majitel původní panenky. Její cena se odhaduje na sto tisíc dolarů, tedy necelých 2,5 milionu korun. Údajně má na sobě ještě všechny štítky, tedy i Disneyho visačku a je zachovalá. No, nekupte to.

obr-kacer-httpwww-crystalclassics-com.jpg

Tohle je speciální křišťálový Kačer Donald od firmy Swarovski a vyjde na zhruba deset tisíc dolarů. Na světě jich je jenom sto padesát. S jeho prodejem jsou prý problémy, protože i když jde o figurku jen pár centimetrů velkou, je velmi křehká.

black-leather-mickey-www-therichest-com.jpg

A říkáte si, co na to všechno Mickey Mouse? Tak i ten má jednu specialitu. Na první pohled nejde o nic zvláštního. Sběratelé po celém světě touží po koženém černém Mickey Mousovi z Japonska. Jeho cena je téměř osm a půl tisíce dolarů - zhruba dvě stě tisíc korun. Proč tomu tak je, je pro mnohé záhadou. Prý je ale z dračí kůže.

Opravdovou sběratelskou hodnotu bude asi mít sedm trpaslíků. Jedna z prvních sérií figurek se prodává za šedesát pět tisíc dolarů. Na světě je prý už jen pět sad. Jsou z tvrdé gumy a měří asi dvanáct centimetrů. Kam se ale za ty roky ztratila Sněhurka, nikdo neví.

Zdroj foto: therichest, crystalclassics, serialos.cz

Přečtěte si také