obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Je mu teprve 20 a už patří mezi nejbohatší: vyhrál 9 miliard
Doslova pohádkový začátek roku měl dvacetiletý Shane Missler z americké Tampy. Po 23. losování bez vítěze v americké loterii Mega Millions konečně 5. ledna 2018 padl jackpot a mladík vyhrál pohádkových 9,2 miliard korun.
Missler, který podle americké legislativy bude dospělý až letos v květnu, kdy dosáhne 21 let, si pro výhru přišel v doprovodu svého otce a právníka. Zástupcům loterijní společnosti se při té příležitosti svěřil s detaily ohledně své sázky. Tu podal v místním smíšeném zboží a zvolil náhodný tip s čísly 28, 30, 39, 59, 70 a 10.

6 miliard korun rovnou na dřevo

O své pohádkové výhře jako první telefonicky informoval svého bratra, otci pak výhru šetrně oznámil druhý den při ranní kávě. A udělal také radost prodejci, u něhož si čísla vsadil  - dle pravidel loterie mu totiž náleží odměna 100 tisíc dolarů (přes 2 miliony korun).

Americké dítě štěstěny se rozhodlo pro okamžitou výplatu celé částky, a tak si mladík odnesl „jen” 281,87 milionů dolarů (asi 5,8 miliard korun). Kdyby se rozhodl pro postupné vyplácení ve formě renty, získal by dokonce 451 milionů dolarů, tedy 9,2 miliard korun.

Pozitivní myšlení vede k výhře

Mladík se magazínu The Times svěřil, že už před slosováním měl tušení, že by mohl vyhrát. „Zjistil jsem, že ti, kdo přemýšlejí pozitivně a jsou k sobě upřímní, jsou na konci vždycky odměnění. A moje výhra to jen potvrzuje,” řekl Missler a dodal, že se už nemůže dočkat budoucnosti. 

Shane Missler má také jasno, jak s nově nabytými penězi naloží. „V první řadě zaopatřím rodinu, pak chci přispět na charitu, rád bych také začal podnikat a přitom si plnil své sny,” prozradil Missler, jenž hned poté, co o výhře řekl bratrovi a otci, hodil svému šéfovi na stůl výpověď. „Musím říct, že to byl zážitek, na který se nezapomíná,” potutelně se na závěr usmívá americký boháč.

Máte ohledně svého zaměstnání stejné pocity jako tento Američan anebo byste si prostě jen chtěli víc užívat života? Pokud si vsadíte Eurojackpot, vaše sny se můžou už velmi brzy splnit. Podejte si sázku třeba online na pár kliknutí na tomto odkazu.

Přečtěte si také