obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Je mu 25 a je milionář, který tráví čas cestováním po světě
Američan Jeremy Gardner si v 25 letech může dát s klidem nohy na stůl a do konce života už ani nehne prstem. Zbohatl nákupem bitcoinů, tedy zvláštní měny, jejíž cena se už pár let zvyšuje raketovou rychlostí. Jak uspět podobně jako on, nyní radí druhým.
Pro Jeremyho to celé začalo v roce 2013, kdy mu kamarád ve finanční tísni nabídl pár bitcoinů k odkupu. Ačkoliv je obratem prodal, semínko zvědavosti bylo zaseto a o kryptoměny se začal zajímat víc.
 
Bitcoin je speciální měna, tzv. kryptoměna a jedná se o nový způsob placení, který umožňuje anonymní nákup i anonymní převody peněz. Transakce probíhají napřímo mezi prodávajícím a kupujícím bez bankéřů a prostředníků. Jednotlivé transakce jsou však zaznamenávány v digitální účetní knize. Samotný systém je mnohem komplikovanější. Faktem ale je, že tato počítačová měna neustále sílí. Kdybyste do bitcoinu před deseti lety investovali 1 Kč, dnes byste měli téměř milion… 

Vždycky všechno platí

Jeremy tak zbohatl podobně jako někteří spekulanti na burzách: nakupuje kryptoměny s
předpokladem, že se jejich cena v průběhu času zvýší. Což se mu povedlo na jedničku – v 25 letech je už multimilionářem. „Do dnešního dne jsem vydělal víc peněz, než jsem si myslel, že by se mi mohlo povést za celý svůj život,” přiznává s úsměvem Gardner.
 
Vedle toho, že je velmi aktivní na Twitteru i dalších sociálních sítích, kde je vnímán jako guru v oblasti kryptoměn, věnuje svůj čas ostatním, kterým radí, jak se v kryptoměnách vyznat a vydělat na nich. A také hodně cestuje.
 
Výlety po celém světě tráví téměř všechny víkendy v roce, oblíbenými místy jsou pro něj New York, Los Angeles, Miami, Hong-Kong anebo Jižní Afrika. Podle svých slov ale nejvíc utrácí za jídlo a alkohol. „Cítím vděk celému odvětví s kryptoměnami, a tak se snažím co nejvíc vracet zpět. Když tedy třeba jedeme na konferenci, jdeme ven s partou nadšenců a já pak platím všechno pití i jídlo,” popisuje mladý milionář.

Vsadit a investovat

Žít jako Jeremy Gardner by chtěl asi každý, pořídit si v dnešní době bitcoiny je už ale poměrně nákladnou záležitostí. V polovině listopadu byla cena za jeden těsně o 8000 (tedy nějakých 170 000 Kč). Své štěstí ale můžete zkusit jiným způsobem. Život jako v pohádce nabízí výhra ve Sportce a vsadit si ji můžete i online na pár kliknutí na tomto odkazu. A pak třeba vyhraný milion investujte jako Jeremy, za pár let se vám možná ještě pěkně rozmnoží…

Přečtěte si také