obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Je libo vyhrát milion podivným způsobem?
Existují různé způsoby, jak přijít k penězům. Můžete samozřejmě dřít do úmoru v práci, dělat přesčasy (pokud vám je šéf proplatí) a sledovat, jak vám na účtu přibývá výplata za výplatou. A pak jen šetřit a šetřit.

Pokud jste ale netrpěliví, určitě vás láká získat větší finanční obnos najednou. Plán stát se rentiérem je taky značně vachrlatý, takže co nám zbývá dál? No přece soutěže! Ideálně televizní. Protože věřte, že pohled na to, jak se někdo pinoží za penězi, vždycky vyvolá velký zájem publika.

Možností je bez nadsázky přehršel.  Notoricky známá je soutěž Chcete být milionářem?  Kdo by totiž nechtěl? Nebudeme tady ale rozepisovat onen základní, banální způsob -  a sice to, že budete znát odpověď na všechny položené otázky, načež si odnesete deset melounů v kapse.

Daleko zábavnější způsob se totiž povedl v roce 2000 jistému panu Karlu Lupoměskému.  Soutěžil v Milionáři, když dostal dvanáctou otázku za jeden a čtvrt milionu korun. To znamená, že do deseti mega už mu scházely jen 3 další otázky. Otázka zněla: Jak se nazývá oddíl ve starém římském vojsku o síle 120 až 150 mužů? Ze čtyř možností (kohorta, legie, centurie, manipul) zvolil centurii. Moderátor Vladimír Čech ho ale vyřadil ze hry s tím, že správně je manipul.Soutěžící tak klesl na druhý záchytný bod a ze soutěže odešel se 320 tisíci. Lupoměský, který se podle svých slov amatérsky zabývá římskými dějinami, si však byl tak jist svou odpovědí, že se obrátil na soud. Po Nově požadoval dva a půl milionu korun, protože podle pravidel hry má neoprávněně vyřazený soutěžící právo až na dvojnásobek částky spojené s otázkou, při níž vypadl.

Obvodní soud pro Prahu 1 nakonec rozhodl, že Lupoměský byl ze soutěže vyřazen neprávem. Zároveň rozhodl, že televize Nova mu vyplatí přes tři miliony korun!
Neskutečný obrat, a nakonec také výdělek! Jenže to trvalo 16 let. To není úplná rychlovka, takže co tam máme dál…

Staňte se Českou Miss


Je to trochu krkolomné, ale jistá šance tu je. Vlastně stačí vypadat dobře v plavkách, takže vypadat buď jako Kelly, nebo Brenda Walshová z Beverly Hills 90210 (které stvořily archetyp krásy jak pro blondýny, tak pro brunety v celém vesmíru). Ale uznáváme, že pokud jste milovnice vepřových kolen, a nebo muž, smrdí to neúspěchem. Každopádně vítězka získává běžně nové auto, byt v centru Prahy a milion korun k tomu. Popřemýšlejte o tom.

Zakonzervujte lidský mozek

Zní to jako pokračování Frankensteina, ale je to realita. Americká společnost  Brain Preservation Foundation v televizním vysílání letos nabídla více než sto tisíc dolarů (tedy skoro dva a půl milionu korun) tomu, kdo dokáže udržet lidský mozek v "chodu" i po smrti jeho majitele. Nadace vyzývá všechny neurochirurgy, aby se o pokusili zachovat lidský mozek po smrti pacienta v takovém stavu, aby ho bylo možné znovu nastartovat. A to klidně i za sto let.

Řekni pravdu a staň se boháčem


Tak tohle je skutečně něco. V USA velmi oblíbená soutěž s názvem The Moment of Truth. A zajímavé je, že není vědomostní. Po soutěžících se chce vlastně jen banální věc, aby odpověděli pravdu na všechny položené otázky.Pokud to zvládnou až do finiše, čeká na ně půl milionu dolarů (takže asi 12 milionů korun). To, jestli odpoví pravdivě, se zjistí jednoduše – polygrafem, neboli detektorem lži. A že otázky jsou skutečně kousavé. Odpověděli byste například na otázku: Myslíte si, že je vaše manželka tlustá? Když vaše žena sedí přímo před vámi? A to je jedna z těch lehčích. Dál tu máme třeba: Představovala jste si někdy, kolik peněz zdědíte, až vaši rodiče zemřou?  Případně: Máte radši svou ženu, nebo svou matku?

Někdy se také přímo při natáčení odehraje velké překvapení. To si třeba představte, že jste tři měsíce vdaná, sedíte v horkém křesle, naproti váš novopečený manžílek s celou svou rodinou. A najednou vidíte přicházet svého sexy expřítele, který vám jde položit otázku, kterou nechcete slyšet. ,,Ahoj. Myslíš si, že já jsem ten muž, kterého sis měla vzít?“ Tak. A stála by vám pravdivá odpověď před miliony televizních diváků za ty peníze?

To my známe daleko lepší způsob, a ani se u něho nezpotíte. Vyplňte tiket a vsaďte si Sportku – když nic, tak se o tom přece nikdo nemusí dozvědět.

{^widget|(name)Poll|(PollCodeName)VelmiNetradicniCestyKVyhre|(ShowGraph)True|(CountType)2|(ShowResultsAfterVote)True|(CheckVoted)True|(widget_displayname)Poll^}

Foto: idnes.cz, youtube.com, iprima.cz

Přečtěte si také