obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Je libo památku po Rockym nebo Beatles?
Oblečení Rockyho, bubny Ringo Stara z Beatles nebo šaty hvězdy seriálu Dynastie. Jen zlomek věcí, které se koncem loňského roku ve světě dražily. Opět se ukázalo, že když člověk něco hodně chce, je za to ochotný taky hodně zaplatit. Jen během prosince se v prestižních aukčních síních prodaly předměty za stovky milionů korun.

Kožená bunda, kterou nosil Sylvestr Stallone jako boxer Rocky Balboa. Právě o ni byl v dražbě v Los Angeles největší zájem. Pravděpodobně půjde o jeden z nejdražších kousků v šatníku nového majitele. Bunda ho vyšla skoro na čtyři miliony korun. Zájem byl i o rekvizity ze série o Rambovi. Druhá nejvyšší částka – 1,5 milionu korun - padla při dražbě jeho ponča. Za stovky tisíc korun se pak prodaly i jednotlivé kusy boxerova oblečení. Samozřejmě od krve. Samozřejmě od té filmové, falešné.

Desítky milionů korun vynesla i aukce osobních věcí Joan Collinsové, herečky známé ze seriálu Dynastie. Ta se rozhodla provětrat svůj šatník a do dražby dala večerní šaty nebo šperky – kousky předních módních značek, jako je Versace. Všech se prý zbavovala snadno. Jak uvedla, už je na sobě stejně jednou měla a tak by si je nemohla vzít znovu. To neodpouští ani malý český rybník celebrit, natož Hollywood.

Prodal se i prsten s falešným diamantem. Joan ho nosila jako Alexis v už zmíněném seriálu Dynastie, ale jednou ho prý měla na ruce i v soukromí. Na veřejnost se pak dostaly i úryvky ze dvou milostných dopisů, který ji napsal kolega Warren Beatty. Kdo si v nich dnes čte, aukční síň nezveřejnila.

O něco sdílnější byli prodejci v případě aukce věcí bývalého „brouka“ Ringo Starra. Jeho sestavu tří bubnů, na které hrál na dvou stovkách koncertech, koupil zhruba za padesát milionů korun majitel jednoho amerického fotbalového týmu.

Ve Spojených státech se v té době dražil třeba i kousek dortu ze svatby princezny Diany a prince Charlese. Zájemce byl za víc než třicet let starou laskominu ochotný zaplatit skoro třicet tisíc korun.

K dortu patří i kartička s přáním všeho nejlepšího od jejich královských výsostí, prince a princezny z Walesu. Mluvčí aukční síně pak přidal doporučení dort nejíst. Pro někoho vyhozené peníze, pro zanícené sběratele královských dortů cenný suvenýr. Pro ty je třicet let starý suvenýr v podstatě čerstvý. Někteří prý mají i cukroví ze svatby královny Viktorie. Ta se vdávala v roce 1840.

Co myslíte, je to důvod si vsadit? Pokud ne, jaký je ten váš?

 

 

 

 

Přečtěte si také