obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Jaké to asi je, narodit se jako klikař?
Jaké to asi je, narodit se jako klikař? A mít pocit, že vás svět nechce potopit, ale naopak vám to dělá všechny hezký? Asi bychom se měli zeptat lidí, kteří o tom něco ví. Ti pak totiž nachází štěstí i prostřednictvím hodně nečekaných věcí.

Perla v ústřici


Třeba žena jménem Terry Preece. Šla kolem obchodu Tesco a viděla, že mají v akci ústřice, jednu v přepočtu za 15 korun. Tak si jednu na ochutnání koupila. Ale když ji doma otevřela, nevěřila vlastním očím! Uvnitř škeble byla usazená obrovská perla. Dost velká na to, aby Terry zahodila svůj starý a ne příliš úspěšný život a přestěhovala se do slunného domu ve Španělsku.

Nizozemnský cyklista unikl pádu letadla...hned dvakrát

cyklistamh17.jpg

Na ochranu vlastního života má třeba nizozemský cyklista Maarten de Jong snad šestý smysl. Přežil dvě havárie letadel, a to tak, že do na let vůbec nenastoupl. V roce 2014 měl koupenou letenku z Kuala Lumpur do Pekingu. Šlo o známý let MH 370 Malajských aerolinií, který se ztratil někde nad čínským mořem. Sportovec pár dní před odletem tiket přebookoval na pozdější let. To mu zachránilo život poprvé.
O pár měsíců později se potřeboval dostat z Amsterdamu do Kuala Lumpur a vybral si původně let  MH 17. Nakonec ale našel levnější letenku, a proto tu původní zrušil. V tu chvíli se snad znovu narodil, protože tento let byl sestřelen nad Ukrajinou.


Zrtracený snubní prsten...nalezený náhodou

mrkevprsten.jpg

Zážitek Švédky Leny Paahlsson je oproti tomu jen takovou roztomilůstkou. Ale pravděpodobnost, že se něco takové stane, je asi jedna ku bambiliónu. Leny v roce 1996 ztratila svůj snubní prsten, zlatý kroužek s několika drobnými diamanty. Hledala ho celá rodina - 16 let. Dokonce rodina vytrhala i starou podlahu v domě, aby prohledala všechny škvíry. Nic. Až jednou na jejich zahrádce Lena vytahuje ze země čerstvě vypěstovanou mrkev a nevěří vlastním očím – jedna z mrkví má ten prsten na sobě!

Přečtěte si také