obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Jak zbohatnout, zn. rychle?
Když si chceme koupit něco drahého, když nemáme peníze na vysněnou dovolenou… Otázku, jak přijít k penězům, si občas pokládá většina z nás. A tak jsme se ji pokusili zodpovědět: Jak se dostat k řekněme milionu korun?
 
Fakta hovoří jasně.  Drtivá většina z nás by neušetřila milion, ani kdyby celý rok odkládala veškeré své příjmy. Podle loňského průzkumu Sazky je celkem 54,3 % Čechů přesvědčeno, že by jim k naspoření milionu nestačil dokonce ani celý život. Na milion korun během jediného roku dosáhlo pouhých 5,7 % Čechů. Jaké jsou další alternativy?

Bankovní loupež: V podání dua Bonnie a Clyde romantická kratochvíle. Realita je však poněkud drsnější a během loupeží umírají lidé. Kromě ostrahy peníze chrání kamery, detektory pohybu, tiché alarmy, bezpečnostní sejfy, nástražná zařízení s barvivem i GPS lokátory. I kdyby se vám podařilo k penězům dostat, je vysoce nepravděpodobné, že si je užijete. To se spíš připravte na řadu let za mřížemi. Kolegové ze serveru Měšec navíc spočítali, že bankovní loupeže jsou činností značně nerentabilní. Jejih článek si můžete přečíst ZDE.

Žebrání: Zdá se vám nemístné poukazovat na žebrání, jako na možnost zajištění lukrativního výdělku? Nám ne. Podle pár let starého průzkumu Dany Šilhavé z London School of Economics si celá třetina pražských žebráků za den vydělá bez problémů 200 až 400 korun. Lze se proto domnívat, že vyžebratelné denní maximum je ještě mnohem vyšší.  Takže pokud nemáte problém odložit vlastní důstojnost, můžete to zkusit. Malá rada na závěr: nejvíce „vydělají“ žebráci, kteří jsou slepí, následují majitelé psů a žebráci s dalším postižením. Pokud jste zdraví a nemáte čtyřnohého mazlíčka, asi z vás hit nebude.
 
Vzhledem ke skutečnosti, že by většina Čechů milion korun neuspořila ani za celý život, nabízejí se tak v podstatě už jen dvě alternativy: výhra a dědictví. Podle celých 52 % dotazovaných je přitom výrazně pravděpodobnější, že kýžený milion vyhrají. Něco na tom je: Za celý rok 2015 Sazka „vyrobila“ celkem 288 milionářů a jednoho miliardáře. Již tradičně se nejvíce, celkem 221 českých milionářů, loni zrodilo opět díky Sportce.

 

Přečtěte si také