obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Jak vypadají luxusní vinné sklepy?
Zpravidla tmavá místnost bez oken, spíš funkční, než aby vypadala reprezentativně. To se ale mění. Investování do vína je populární a vinné sklepy se mění v opravdu luxusní a reprezentativní prostory. Můžete za ně zaplatit sta tisíce až miliony. Když se na fotky některých z nich podíváte blíž, zjistíte, že to zas nemusí stát tolik peněz si sklep zařídit podobně. Inspirujte se.
 
K uskladnění vína se dřív využívaly pouze vlastnosti podzemních místností – hlavně jejich stálá, chladná teplota. To dnes už zařídí speciální klimatizace na způsob humidorů. A změnily se i materiály, které v dnešních luxusních sklepích najdete.


 
Třeba v tomto sklepě se budete cítit opravdu báječně. Je v něm uloženo několik tisíc lahví vína. U kulatého stolu uprostřed místnosti pak mohou pohodlně ochutnávat čtyři degustátoři.Za klasiku v novém kabátě lze označit tento sklep. Jen pozor na to, až polezete do vyšších pater po žebříku. Nicméně jde o jednoduchý nápad, který designově funguje skvěle.Kromě dřeva se dnes k vybavení sklepů používá třeba akryl. Na první pohled je vidět, že jde o moderní variantu, která je naší představě o vinném sklepu hodně vzdálená. Dva tisíce lahví zraje v nádherné místnosti, jejíž část je prosvícena LED světlem.Pokud jste příznivci čistých linií a minimalismu, máme taky jeden tip. V této místnosti s degustačním koutkem na konci pavučiny nenajdete.A nemusí jít jen o sklepy. Různé vinotéky jsou dnes součástí mnoha domácností. Třeba v této italské vile to vyřešili dokonale. Nahoře je součástí kuchyně prosklená vinotéka na tisíc pět set lahví, ale nenechte se mylít. Majitel jich má třikrát tolik a zbytek je uložený o patro níž.Jak je vidět, do těchto prostor nebudete potřebovat baterku a ani si nebudete ometat pavučiny z obličeje. Navíc to může být i dobré místo k tomu popřemýšlet, která čísla si před dalším tahem vsadit. Nebo ne?

Zdroj foto: homestratosphere.com, wallstreetjournal.com,

 

Přečtěte si také