Zavřít
Bilance: Délka hraní: Maximální výhra na technické hře je 500 000 Kč
obrázek plovoucího bannery loyalty
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Sazka svět

Jak vypadají luxusní vinné sklepy?

Jak vypadají luxusní vinné sklepy?
Zpravidla tmavá místnost bez oken, spíš funkční, než aby vypadala reprezentativně. To se ale mění. Investování do vína je populární a vinné sklepy se mění v opravdu luxusní a reprezentativní prostory. Můžete za ně zaplatit sta tisíce až miliony. Když se na fotky některých z nich podíváte blíž, zjistíte, že to zas nemusí stát tolik peněz si sklep zařídit podobně. Inspirujte se.
 
K uskladnění vína se dřív využívaly pouze vlastnosti podzemních místností – hlavně jejich stálá, chladná teplota. To dnes už zařídí speciální klimatizace na způsob humidorů. A změnily se i materiály, které v dnešních luxusních sklepích najdete.


 
Třeba v tomto sklepě se budete cítit opravdu báječně. Je v něm uloženo několik tisíc lahví vína. U kulatého stolu uprostřed místnosti pak mohou pohodlně ochutnávat čtyři degustátoři.Za klasiku v novém kabátě lze označit tento sklep. Jen pozor na to, až polezete do vyšších pater po žebříku. Nicméně jde o jednoduchý nápad, který designově funguje skvěle.Kromě dřeva se dnes k vybavení sklepů používá třeba akryl. Na první pohled je vidět, že jde o moderní variantu, která je naší představě o vinném sklepu hodně vzdálená. Dva tisíce lahví zraje v nádherné místnosti, jejíž část je prosvícena LED světlem.Pokud jste příznivci čistých linií a minimalismu, máme taky jeden tip. V této místnosti s degustačním koutkem na konci pavučiny nenajdete.A nemusí jít jen o sklepy. Různé vinotéky jsou dnes součástí mnoha domácností. Třeba v této italské vile to vyřešili dokonale. Nahoře je součástí kuchyně prosklená vinotéka na tisíc pět set lahví, ale nenechte se mylít. Majitel jich má třikrát tolik a zbytek je uložený o patro níž.Jak je vidět, do těchto prostor nebudete potřebovat baterku a ani si nebudete ometat pavučiny z obličeje. Navíc to může být i dobré místo k tomu popřemýšlet, která čísla si před dalším tahem vsadit. Nebo ne?

Zdroj foto: homestratosphere.com, wallstreetjournal.com,

 

Přečtěte si také