obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Jak vypadá život těch nejšťastnějších z nás?
Jak vypadá život těch nejšťastnějších z nás? Britští vědci našli odpověď. A moc toho opravdu potřeba není. Pokud jste pyšní na to, že máte kolem sebe desítky kamarádů, tak vězte, že tolik jich ke štěstí opravdu nepotřebujete. Než si vyrazíte vsadit, podívejte se, která čísla provází šťastný život.

10 přátel je dost


Pokud jste v pravidelném kontaktu s deseti přáteli, jste na nejlepší cestě ke šťastnému žití. Podle vědců jste v daleko větší psychické pohodě než ti, kteří se stýkají s méně lidmi. A navíc tento pravidelný kontakt zaručí i dlouhověkost.


6 hodin ve společnosti

Pokud trávíte alespoň čtvrtinu dne ve společnosti jiných lidí, je dvanáctkrát vyšší pravděpodobnost, že budete ve svém životě šťastnější. Výzkum taky odhalil, že z toho hlediska jsou lidé šťastnější o víkendech, které většinou tráví s nejbližšími. Tak s tímto tvrzením asi díru do světa neudělají, ale je dobré si to připomenout.
 

33 a 55 – nejšťastnější roky


Po třicítce mají lidé vše – myslí jim to, mají peníze a spoustu energie. Zajímavé je, že nejveselejší období mívají lidé až po padesátce. Právě tehdy prý tráví nejvíc času tím, že se smějí.

Obecně se dá říct, že žádné nejšťastnější období podle věku neexistuje. Je to na každém. Když si ale zajdete koupit los nebo vyplníte tiket, možná budete hodně šťastní už příští týden.
 

Přečtěte si také