obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Jak voní nejdražší parfémy na světě?
Jsou ve flakónech ze zlata a drahých kovů, stojí i miliony. Kolik květů je na jednu lahvičku potřeba a z jakých vzácných esencí se parfémy dělají? Víme to.
 
S luxusní vůní populárního parfému No1 přišel Clive Christian. Díky diamantům a zlatu na flakónu stojí přes čtyři miliony korun. I tento parfém má ale svou klasickou verzi pro běžné smrtelníky, nicméně pár tisíc za něj dáte. Dostanete za ně vůni z velmi vzácného santalového dřeva, které se nedá ničím nahradit. Takže pokud není k mání, je potřeba výrobu parfému prostě pozastavit. Neméně zajímavou složkou parfému je i tahitská vanilka. I ta potřebuje čas na dozrání – údajně je její vůně nejlepší po šesti měsících. Samozřejmě nechybí vůně růže. Pánská verze je ještě obohacena o různá koření.Svůj nejslavnější parfém Joy zabalil Jean Patou do luxusního flakónu za desítky tisíc korun a vznikla limitovaná edice Joy Baccarat. I ta je ale typická svou květinovou vůní. Za touto větou se skrývá poměrně dost práce. Vlastně je to pěkná dřina. Jednotlivé květy jasmínu nebo růže se sbírají během jediných dvou týdnů v roce – v létě, kdy je květ nasycený vůní. Pokud by vás tento sběr náhodou lákal, vězte, že na třicet mililitrů je potřeba deset a půl tisíce květů.


Mezi nejdražší parfémy patří legendární parfém Be Delicious od DKNY. Lahvička ze žlutého a bílého zlata posetá zhruba dvěma tisíci drahými kameny přijde na milion dolarů. V přepočtu by vyšla na neuvěřitelných 25 milionů korun. Pokud oželíte flakón, na kterém je panorama Manhattanu, má i tento parfém svou běžnou verzi. Ani tady nesmí chybět vůně jablka, pro DKNY tak typická. Ovocné tóny se mísí s těmi květinovými. Svěží vůně má charakterizovat newyorský životní styl.Všechny tyto parfémy se můžou stát i součástí vašeho životního stylu. Když si vsadíte a vyhrajete, můžete je vyzkoušet všechny.

Zdroj fotek: alux.com, World Record Academy

 

Přečtěte si také