obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Jak utratit 256 milionů ze Superjackpotu? Tady máte 5 šílených nápadů!

Soukromý koncert hudební hvězdy, cestování kolem světa i do vesmíru, flotila létajících aut, soukromé koncerty největších hudebních hvězd. Anebo se vy i vaše rodina může nechat naklonovat! Inspirujte se 5 nápady, které si v případě výhry můžete užít.

Cesta kolem světa pro celou rodinu (a vesnici)

iStock-522636052.jpg


Cestovatelské servery, které se zabývají cestami kolem světa, vám řeknou, že jeden z takových výletů vyjde zhruba na půl milionu korun pro jednu osobu. Protože vy jste ale zrovna vyhráli Superjackpot 256 milionů korun, chcete si výlet opravdu užít, a tak si na něj vyhradíte 2,2 milionů korun. I tak vám pořád dost peněz zbude, takže můžete pozvat kamaráda a to nejen jednoho. Na cestu kolem světa můžete vyrazit s celou menší vesničkou…teda když budete chtít.


Soukromý koncert největších hudebních hvězd

madonnasmall.jpg

Vyhrát Superjackpot je skvělá věc, zvlášť pokud jste hudebním fanouškem. Protože když vyhrajete 256 milionů, nejsou pro vás nedostupné ani ty největší hvězdy, na které si vzpomenete. Baví vás střední proud? Madonna vám na narozeninách zahraje už od milionu dolarů (asi 25 milionů korun). Stejný honorář pak požadují třeba The Rolling Stones, Adele, Red Hot Chili Peppers, Pink nebo Robbie Williams. Za 256 milionů vám tak zahrají všichni najednou. To bude pořádná show!
 

Letka čítající 38 létajících aut
 

315D7E0E00000578-3454461-image-a-12_1455883276806.jpg
 

Protože se nejedná o malý jackpot, i počet létajících aut od společnosti Terrafugia, který byste si za něj pořídili, tomu odpovídá. První létající auto, které bude mít vyklápěcí křídla i vrtuli podobnou helikoptéře, si můžete předobjednat v počtu 38 kusů. Funkční prototyp je slíbený už na příští rok. Plně elektrický model s názvem T-FX se bude umět pohybovat jak klasicky horizontálně, tak i vertikálně. Majitelé se můžou těšit na rychlost přes 320 km/h s garantovaným doletem 500 km. Vedle klasického manuálního řízení bude k dispozici i poloautomat, jenž posádku až 4 pasažérů dokáže donést na místo, které před jízdou zadají do navigace. T-FX se také bude automaticky vyhýbat překážkám na trase jak na zemi, tak třeba i jiným létajícím autům ve vzduchu či výškovým budovám.
 

13 dovolených ve vesmíru pro celou rodinu


White_Knight_Two_and_SpaceShipTwo_from_directly_below.jpg

Pokud má vaše rodina 4 členy, do vesmíru byste se všichni podívali celkem 13x. Aspoň podle ceny letenek, které nabízí společnost Virgin Galactic. Lístků za v přepočtu téměř 5,6 milionů byste si mohli pořídit celkem 45 a nějaké drobné by vám na účtu ještě zbyly. Dobrá zpráva je, že společnost multimiliardáře Richarda Bransona plánuje své vesmírné rakety startovat buď v Itálii, nebo ve Skotsku. Na místo startu se tedy dostanete poměrně levně. Špatná zpráva ale je, že sir Branson chtěl původně svůj první let odstartovat už v roce 2009, od té doby ho ale neustále posouvá a posouvá. Proto zatím není vůbec jasné, kdy byste se na svou první z 13 vesmírných dovolených nakonec vypravili.


Naklonování celé rodiny


iStock-620968504.jpg

Časopis Forbes před nějakou dobou spočítal, že naklonování jednoho člověka by stálo v přepočtu necelých 38 milionů korun. Pokud byste to byli právě vy, kdo by vyhrál Superjackpot 256 milionů, mohli byste si nechat pohodlně naklonovat 6 lidí a ještě by vám 28 milionů zbylo. Co ale časopis Forbes tehdy podotkl, byla skutečnost, že byste se museli smířit s tím, že většina vaší výhry by padla na úplatky. Klonování lidí je totiž považováno nejen za neetické, ale v drtivé většině zemí dokonce i nezákonné. Počítat tedy budete muset také s poměrně obsáhlým hledáním doktora, který vaši sedmičlennou rodinu bude ochoten naklonovat.

Přečtěte si také