obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Jak to udělat, aby vás okolí bralo vážně?
Ani výhra vám nezajistí, abyste byli vážení a ve společnosti oblíbení. Ti z vás, kteří vyhráli, možná zjistili jednu věc - peníze vám respekt druhých lidí nezajistí. Jestli chcete být nejen bohatí, ale i oblíbení a vážení, máme pro vás pár tipů. Nebojte, není to nic složitého.

První dojem

Během setiny vteřiny si o vás udělají ostatní obrázek. Neskutečně krátký čas, který máte na to, abyste zaujali. Neznamená to, že musíte chodit ve smokingu, ale je dobré se rozhlížet kolem sebe a nenosit patnáct let starou „rádiovku“. Pokud tedy chcete udělat dobrý dojem a ne se v prvních vteřinách zařadit do kategorie absolutně nezajímavých lidí.

Stisk ruky


Zdánlivě maličkost, ale prozradí o vás víc, než si myslíte. Podání ruky a la leklá ryba nikoho nepřesvědčí, že jste člověk hodný respektu. Takže: ruku pevně stisknout, příliš s ní netřást a přímo se protějšku dívat do očí. Ano, takto se prezentuje sebevědomý člověk, toto je chování, které bude slušet i milionáři.

Povídejte příběhy

25 procent fakta, zbytek příběhy. Tak by měla vypadat vaše prezentace, aby nenudila. Platí to i v běžné konverzaci. Ale jestli nám nevěříte, můžete někoho zkusit ohromit tím, že mu řeknete celé číslo „pí“. Takže: 3, 1415926535 8979323846 2643383279 5028841971…a tak dále, a tak dále.

Nebuďte monotónní

Intonace hlasu je mnohdy důležitější, než informace samotná. Pokud budete mluvit jako kolovrátek, můžete mít miliony na účtu a nikdo vás nebude poslouchat.

Buďte sebejistí, ale pokorní

„Abyste získali respekt druhých, musíte mít dostatek sebedůvěry. Zároveň ale nesmíte zapomínat na to, že je toho spousta, co neumíte,“ říká Anthony K. Tjan, úspěšný manažer a autor několika knih o firemním prostředí.

 

Přečtěte si také