obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Jak smysluplně utrácet, s výhrou nebo bez ní
Koupili jste si vítězný los nebo jste měli „kliku“ při vyplňování tiketu? Tak to máte pravděpodobně hodně peněz. A hodně peněz svádí k neřízenému utrácení. Pokud se vám ještě teď točí hlava z nul, které máte na kontě, podívejte se, jak na to, ať o většinu těchto peněz brzy nepřijdete.

Pravidlo 30 minut


Opravdu, ale opravdu něco chcete? Luxusní kabelku za padesát tisíc nebo ty botičky za patnáct…A co Vy, pánové? Možná taky sníte o pořádném sporťáku. Správně asi tušíte, že by Vás doma za koupi něčeho takového asi nepochválili. Jednoduchá pomoc. Zhluboka dýchat a dát si půl hodiny na rozmyšlenou. Tato „vydýchávací“ procházka se ostatně vyplatí vždycky. I když se Vám líbí třeba myslivecký nožík nebo kabelka naproti ve výloze. Ne nadarmo se říká, že ušetřená koruna hřeje víc, než ta vydělaná.

Kvalita, ne kvantita

Možná na to jdete tak, že se snažíte kupovat ty nejlevnější věci. Ale pozor, v některých případech se vyplatí trochu si připlatit. Jinak doma budete mít brzo pátou mikrovlnku za pár korun. A nakonec zjistíte, že jste za tyhle super levné výrobky utratili mnohem víc, než za jeden pořádný.

Sledujte své chování


Ať už jste muž nebo žena, všichni máme jedno společné – máme tendenci utrácet peníze v určitých situacích, které se opakují. Stačí abychom měli po cestě do práce obchodní dům. Pak stačí chodit každý den okolo a občas to dovnitř zbytečně vcucne ne jednu ženu.  Muži si zase zajdou rádi „na jedno“. Pokud při těchto zastávkách příliš utrácíte, začněte prostě jezdit nebo chodit jinudy.

Není to snadné chovat se zodpovědně. Tak si zkuste vsadit, třeba to pak půjde líp. 

 
 

Přečtěte si také