Zavřít
Bilance: Délka hraní: Maximální výhra na technické hře je 500 000 Kč
Sazka svět

Jak nejlépe vstoupit do nového dne?

Jak nejlépe vstoupit do nového dne?
Rychle zaklapnout budík, který zvoní  každých pět minut poslední půl hodiny. Rozlepit oči a ještě v polospánku do koupelny. Něco na sebe – ano, obě ponožky mají stejnou barvu. Jen  ta nejnutnější hygiena, možná kafe na stojáka.... a hurá do práce.
Podobně hektické ráno zažívá asi sedmdesát procent Čechů. Přitom první minuty po probuzení rozhodují o tom, jak úspěšný den nás čeká. Všechno začíná ještě dřív, než vůbec vylezeme z postele.

Ze všeho nejdřív je dobré vstávat pomalu a ne z postele vystřelit na poslední chvíli. Dopřát si pár minut na procitnutí. Probuzení by mělo být citlivé, na agresivní tóny budíku zapomeňte. Víc poslouží třeba příjemná hudba.

Ještě v posteli je dobré porozhlédnout se po něčem, co vám vyloudí úsměv na tváři. U těch šťastnějších to může být partner, co leží vedle. Může to být ale i pes, co se vám choulí v nohou, přestože jste si přísahali, že bude spát v předsíni v pelechu nebo na zahradě. Stejnou službu udělá i nějaká veselá vzpomínka.
 

Nalaďte se pozitivně

Není to fajn, že se máte vedle koho probudit? Že vaše malé dítě v noci brečelo jen tři hodiny místo včerejších pěti? A není vlastně fajn, že se máte vůbec kde probudit? Navíc venku je krásné počasí. Zní to jako klišé, ale i to jsou přece dobré zprávy, které je dobré si po ránu uvědomit.

Aby byl váš den úspěšný, je dobré si ho ještě pod peřinou naplánovat. Udělejte si v hlavně seznam toho, co ten den musíte udělat. Co je povinnost, kterou je dobré udělat a neprotivit si ji a co uděláte rádi?

A pak už je na čase vylézt z postele a udělat něco i pro své tělo a trochu si zacvičit. Stačí jen pár minut. A že máte mezitím v poště už zástup emailů a několik nezodpovězených hovorů? Většina počká a na špatné zprávy je vždycky času dost.

Že rádi ponocujete a něčeho podobného nejste ráno schopni? Pak je tu ještě jedna možnost – vsaďte si! S výhrou v kapse nebudete muset vstávat do práce každý den a ráno si užijete po svém.

Přečtěte si také