Zavřít
Bilance: Délka hraní: Maximální výhra na technické hře je 500 000 Kč
obrázek plovoucího bannery loyalty
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Sazka svět

Jak si polepšit v práci před tím, než zbohatnete

Jak si polepšit v práci před tím, než zbohatnete
Přemýšlíte, co v novém roce změnit? Do té doby  než se na vás usměje loterijní štěstí si můžete vylepšit svou finanční situaci jinak – začít prostě vydělávat víc peněz. Že se to lehko řekne, hůř udělá? Někdy je to snadnější, než si myslíte.

Zvýšení platu

Zajít za šéfem a požádat ho o zvýšení platu je ta nerychlejší a nejsnadnější věc, díky které se můžete mít v životě líp. Zhruba polovina lidí se tohoto kroku ale bojí. Přitom je matematicky potvrzené, že i zdánlivě malé zvýšení měsíční mzdy vám může přinést navíc milion korun. Pokud vám šéf přidá dva tisíce korun, za čtyřicet let rozbíjíte milionové prasátko. A to jsou vlastně peníze navíc. To už stojí za to sebrat odvahu, nemyslíte?
 

Benefity a výhody

Řada zaměstnanců ani neví, co jim firma nabízí. Proto se v novém roce poptejte, na co všechno máte nárok. Možná budete překvapeni. Příspěvky na sport, penzijní připojištění, stravenky nebo třeba ošatné. I tady platí, že to ve finále může být slušná suma k výplatě navíc. Tak proč peníze zaměstnavateli nechávat, že.


Doporučte do firmy známého

Firmy se dnes o lidi perou. Zjistěte jestli a kolik peněz váš zaměstnavatel nabízí za to, když přivedete do týmu nového člověka. Tato jednorázová odměna bývá v řádech tisíců korun, někdy si přijdete i na víc než deset tisíc korun. Pak už jen váš známý nesmí vzít nohy na ramena a poctivě pracovat.
 

Povýšení

Tady se zase vracíme k bodu jedna. Jen málokdo si umí o lépe placenou práci říct. Skromnost ale není na místě. Když to neuděláte vy, udělá to někdo jiný, třeba i člověk, který je ve firmě pár měsíců i s cestou. Tak seberte odvahu a ukažte svému šéfovi, že máte navíc.

Přečtěte si také