obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Jak se pozná dobrý šéf? Víme to...
...to se svými podřízenými prostě umí. Spousta zaměstnanců prý tráví skoro dvacet hodin týdně (ano týdně) obavami, co jim jejich nadřízený řekne nebo co udělá. Až šedesát procent šéfů neřídí svůj tým dobře. Přitom úspěch firmy s atmosférou na pracovišti úzce souvisí, může vést k úspěchu firmy a k milionům. Jen je třeba uvědomit si pár věcí.
 

Uvolněnost a povzbuzení


Dobrý manažer by vás měl motivovat. Hlavně v době, když se vám v práci třeba moc nedaří. V této situaci je správné povzbuzení nutností. Dobrého šéfa poznáte taky podle toho, že umí správně rozdělovat úkoly, že udrží dobrou náladu na pracovišti. Říká se, že toto zvyšuje ziskovost firmy až o pětinu. S náladou lidí souvisí i to, že jsou zdravější, nepotřebují neschopenku ani tzv. sick day a firmu tak neoslabují.
 

Zpětná vazba


Sedmdesát dva procent lidí věří, že zpětná vazba jim pomůže se zlepšovat. Tzv. feedback je důležitý hlavně pro mladé lidi, stojí o něj většina z nich. I správně mířená a hlavně řečená kritika může člověka nastartovat k lepšímu výkonu.
 

Uznání a odměna


Po ocenění své práce touží snad každý. I když jak se říká, za pochvalu si toho člověk moc nekoupí. Dobrý šéf umí ocenit práci ostatních a aspoň občas i finančně. Možná si pak ještě rozmyslíte zvažovanou změnu zaměstnání.
 

A ještě něco navíc...


Pak už je to jen několik drobností. Váš nadřízený by neměl mít žádné oblíbence nebo to aspoň nedávat najevo. S každým z členů vašeho týmu by měl jednat tak, aby cítil, že s ním naplno počítá.
A to platí i obráceně. Dobrého šéfa poznáte i podle toho, že víte, že s ním můžete počítat – je to ten, který nedává jen rozkazy a nesedí ve své velké kanceláři. To by se mu totiž nemuselo vyplatit.


 

Přečtěte si také