obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Jak rozmnožit peníze
Mezi přemýšlením chudých a bohatých lidí je jeden veliký rozdíl. Chudí si myslí, že jediným způsobem, jak si zachovat peníze, je šetřit. A nemohou pak za žádnou cenu pochopit, jak je možné, že někdo "našetřil" miliony, nebo dokonce miliardy korun. Takovému člověku to pak nepřejí, protože v hloubi duše jsou přesvědčeni, že ty peníze musel někde ukrást. 
 
Takže taktika "staré školy" je, něco si odepřít, ušetřit, a peníze odložit stranou. Jenomže už bylo přesvědčivě dokázáno, že bohatí to takhle nedělají. Peníze nikam neodkládají, ale investují je. Jejich peníze tedy pracují, mezitím, co se oni sami věnují něčemu jinému. Jistě, může se stát, že riskem o peníze přijdou. Ale ten, komu leží peníze ve štrozoku, jejich hodnotu ztrácí tak jako tak. 
 
Jednuduchý příklad. Chce li chudý člověk mít více jablek, šetří si peníze, aby si jich mohl nakoupit víc. Co ale udělá bohatý? Za peníze, které má navíc, koupí ovocný sad. Odtud prodá jablka chudému. Který něco takového neodkáže vymyslet a hlavně chce všechno hned. Ne nadarmo se říká, že chudí sčítají, zatímco bohatí násobí. 

Lidé se bojí investovat, aby neprodělali. A tak šetří a prodělávají. (George Soros)

 Známou větou George Sorose se řídil celý život i 95 miliardář a investor Kirk Kerkorian. „Nemá-li člověk počáteční kapitál, je na tom svým způsobem i lépe, protože ho nic netlačí k tomu, aby si danou příležitost prostudoval a promyslel. Komu se znehodnocují našetřené peníze, musí jednat a je náchylnější k chybě. Na bohatnutí není důležité, s kolika penězi pracujete. I s drobnými, bez rizika, si osvojíte systém, jak se peníze násobí. Ti co to nezkusí žijí ve svém šťastném přeludu, že bohatí jsou jen klikaři.“
 
Základní (legální) způsoby, jak získat z peněz další peníze, jsou čtyři:
 
1) úroky – peníze uložíme a dostáváme z nich úrok
2) pronájem – za peníze koupíme objekt, který pronajímáme
3) investice – založení firmy, koupě podílu, akcie
4) nákup a prodej – za peníze koupíme něco, co poté prodáme dráž

Vše, co funguje a na čem zbohatli současní byznysmeni, stojí na jednom z těchto základních pilířů. My jen dodáváme, že zajimavým způsobem, jak začít, je samozřejmě výhra v loterii. Navíc - při zachování a respektování základních principů "bohatého" přemýšlení jde zařídit, aby jste nejen nemuseli pracovat vy, ale ani nikdo z vaší rodiny. 
 

Přečtěte si také