Zavřít
Bilance: Délka hraní: Maximální výhra na technické hře je 500 000 Kč
Sazka svět

Jak jsem dostala tikety

Jak jsem dostala tikety
Na ten den nezapomenu. Kamarádka, akademická malířka, jejíž obrázky si kupuji vždy k Novému roku, a také je dávám řadě lidí k nejrůznějším výročím, věděla, že na tom nejsem finančně nejlépe.
Splácela jsem dvě hypotéky a dva úvěry, měla jsem se co otáčet. Jednou jsem si jí postěžovala, ale brala jsem to zvesela s tím, že mi nezbyde, než sázet. Fakt? Zeptala se. A dodala, že to vůbec není špatný nápad. A že mne podpoří. Na příští naši schůzku mi přinesla štos tiketů Sportky a Šťastných 10. Tady máš, pravila, a sázej, řekla mi tvrdě a jednoznačně, protože si přála, aby se mi štěstí sesypalo k nohám.

Mám však od té doby vůči této dobrotivé duši dluh. Vyplnila jsem jen pár sázenek, nic nevyhrála, ostatní leží v destičkách netknuté. Měla bych to napravit. Dávám si předsevzetí, dostojím mu. A mám také motivaci, proč všechny ty kouzelné papírky vyplním a proč s nimi postupně zamířím do trafiky. Nevím, jestli byste to uhodli. Ale budiž, prozradím vám to.

Obrázky, obrazy i drobotiny – kresby této ženy velkého ducha miluji nade vše. Jsou to otisky jejího srdce, prožitků i přání. Jsou to úžasné stopy současného umění, které kladou otázky, sypou vykřičníky, značkují svět dvojtečkami. Jsou plné rozervaných emocí, přání i přáníček, svítí jak hvězdné nebe a povídají si s vámi na dálku či v bezprostřední blízkosti všedního dne. Jejich řeči, troufám si tvrdit, rozumím.

A až tedy vyhraji tu správnou částku peněz, vypravím se za touto báječnou ženou a koupím si od ní ten nejkrásnější obraz. Bude mým poděkováním za to, jak mne nutila k novým výzvám, jak popíchla moji odvahu zkoušet, hledat, snažit se. Koupím i jiné obrazy – jeden pak věnuji Sazce. Třeba bude viset jako talisman v prostorách, kde se losuje, ve studiu, odkud k vám proudí nitky naděje den co den.

Eva Brixi - externí autorka

Přečtěte si také