obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
I Velikonoce můžou být hra, a to v pravém slova smyslu
Základ je jasný – uvařit a obarvit vajíčka, jestli v jedné barvě nebo ve více odstínech, je už na vás. Až uschnou, stačí na ně napsat čísla a udělat z nich symbolicky losovací míčky. A pak už je na pánech, které vajíčko si vyberou. Kdo má jaké číslo si ale poznamenejte.
Až je všechno rozdáno stačí jen doma večer vylosovat jedno z čísel. Jak bude vypadat výhra je jen na vás. A taky je možné, že koledník své vajíčko s číslem sní a jeho nárok na cenu tak zanikne. To by vám jistě potvrdil každý notář.

O výhře šťastlivce samozřejmě musíte co nejdřív informovat, vezměte sedmičku dobrého vína a vyrazte za ním domů. Dvě skleničky na přípitek snad doma najde, ty s sebou brát nemusíte. Je jasné, že za to, že vám dal někdo na zadek, nebudete ještě rozdávat peníze, takže to je čistě na vaší kreativitě. Co by tedy takový koledník mohl vyhrát?

Samozřejmě záleží, kdo vyhraje  a nakonec podle toho můžete upravit i cenu. Nikdo se na vás asi zlobit nebude a pod drobnohledem vaše velikonoční losování taky nebude. Variant je hned několik: „vyhráváš večeři se mnou, a jako výhra je moje přítomnost, takže ty platíš“ (pro případ, že vyhrál sympatický mladík), nebo „vyhráváš první sezení u anonymních alkoholiků“ (v případě, že vyhrál někdo, kdo se nevešel ani do dveří), nebo může jít prostě o nějakou drobnost – teď frčí třeba „happy socks“, veselé ponožky se k Velikonocům i hodí.

A pokud se vám nechce nic takového vymýšlet, vždycky můžete dát k obarvenému vajíčku stírací los, ten určitě potěší každého koledníka.

Tak hezké svátky!

Přečtěte si také