Zavřít
Bilance: Délka hraní: Maximální výhra na technické hře je 500 000 Kč
obrázek plovoucího bannery loyalty
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Sazka svět

Hudba za všechny prachy

Hudba za všechny prachy
,,A co vlastně posloucháš?“ Klasická seznamovací otázka, při které už se opotil nejeden teenager. Jenže ve chvíli, kdy šlo  hlavně o to udělat „chcešsemnouchodit“ dojem, nikdo nemyslel na své budoucí já! Nikdo nepomyslel na to, jak moc který hudební styl leze do peněz.

A ne do peněz rodičů – ale už do svých vlastních, těžce vydřených peněz. Ano, existují samozřejmě tací, kteří nepodléhají módním vlnám, a stojí si zatím, že k hudebním preferencím odpovídající „look“ nepatří.  Ale těmi se zaobírat nebudeme.

Tak dejme tomu, že jste fanouškem hip – hopu  a chcete to dát okolí náležitě najevo. Předně potřebujete masivní zlatý řetěz (aby se vědělo, kdo je tady gangster a kdo na to má). Ten může vyjít i na 100 tisíc korun. Výhodou je, že tím si odbydete většinu z investic. Zbytek života totiž můžete strávit ve volných teplákách a tílku s proklatě vykrojenými průramky. Na hlavu kšiltovku a můžete frčet. Nebo stát a kývat se do rytmu. Jak chcete. Bacha na gumu, u těch tepláků.

Dalším extrémem je rock a metal. Čím hustější fanda jste, tím víc rekvizit budete potřebovat. Základem je kožená vesta. Jelikož ji budete nosit jako relikvii celý život, na všechny akce, a dost možná vám ji čas od času někdo (přinejlepším?) poleje pivem, uvažujte raději o kvalitním kousku. Ten vyjde minimálně na 5 tisíc korun.  Se samotnou vestou byste byli ale za trapáka – je nutné ji postupně obšít nášivkami oblíbených kapel. To hodnotu stejnokroje téměř ztrojnásobí. Od frajeřinek ale zpátky k důležitým věcem – potřebujete kvalitní boty s okovanou špičkou. Když skáčete v kotli na Cannibal Corpse, nějaké „ježiši, pardon!“, když vám někdo dupne na nohu, se úplně nenosí.

Boty s okovanou špičkou vyjdou minimálně na další 2 tisíce. Přihoďte okovaný pásek za další dvojku a už jste skoro v cíli. Když uvážíme, že většinu své roční dovolené strávíte na fesťákách po celé Evropě, jste v tom ročně cca za 50 tisíc. Vstupenky a útraty za festy se totiž počítají výhradně v částkách se třemi nulami.

Výrazně levnější je country a folk. Potřebujete klobouk po tátovi (0 Kč), festovní džíny (levisky 2000 Kč) a koženou bundu s třásněmi, která u táboráku zahřeje. Za další trojku vám může říkat pane. Potřebujete samozřejmě kytaru, aby vám to okolí věřilo. Dalších 6 000.  Pořizovací náklady na outfit: 11 000. Výhodou je, že s tím můžete strávit zbytek života – patina je žádoucí.

Pro ty, co se ještě nedokážou úplně rozhodnout, lze doporučit funk. Všechny potřebné rekvizity lze pořídit do tisícikoruny v hračkářství. Když je to barevné, chlupaté, s flitry a nebo jednorožci – je to funky až za roh.

Zdaleka nejúspornější je ale reggae. Potřebujete jen zahodit žiletku, hodit se do pohody a opatřit si háčkovanou maxičepici v černo – žluto – červeno – zelených barvách. Náklady: maximálně 100 korun. Cenu merchandisingu s motivem konopí velkoryse přehlédneme.

Zdroj foto: luxurymag.cz, dnbstyle.cz, obleceni-fitness.info

Přečtěte si také