obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Hrdinové neuvěřitelných příběhů
Lidí, na které se usmálo štěstí v podobě výhry ve Sportce, těch, kteří zajásali nad stíracím losem nebo nechtěli věřit vlastním očím při losování Šťastných 10, je mezi námi více, než by se jednomu chtělo přiznat.

Nemusí to být zrovna milionové částky, nemusí to být ani pár desítek tisíc, které netušenéně nalinkují osudovou čáru podzimní dovolené. Je úplně jedno, za jakých okolností, při jaké příležitosti a dílem jaké náhody se z člověka stane jedinec šťastnější či movitější, jemuž výhra zachrání trojnásobné výdaje na rekonstrukci bytu nebo nastartuje nový business, přispěje k možnosti zaplatit babičce drahou operaci nebo doladit sbírku pohlednic.

Identita každého výherce se samozřejmě přísně chrání, historky beze jmen a tváří však mohou ven, k nám, čtenářům. A tak se na konto Sazky každý týden zapisují příběhy těchto anonymních postav. Některé z nich pak skládají mozaiku neuvěřitelných hodnot, nová modelová dramata jako výzvy pro ty, kteří potřebují povzbudit. Samy od sebe sestavují pomyslný román bez čísel stránek, bez jakéhokoli poznávacího znamení. Možná tím více jsou poutavé a rozpínají fantazii nás všech. A vybízí k následování. Pro mne samotnou vytvářejí dojemný, zvláštní svět o štěstí, sestavují výpovědi, jimž se dá věřit.

Jejich nositelům přeji nové bohatství, jež se rázem ocitlo na bankovním účtu, z celého srdce, a s chutí si čtu o tom, jaká klikatice či přímka je k jejich novému startu přivedla. Umím se radovat z jejich vítězství, naplňuje mne to energií a povzbuzuje i v mé cestičce za dobrodružstvím.  Posiluje to moji chuť si vsadit kdykoli a kdekoli, táhne mne to k novinovému stánku či k večernímu přemítání nad klasickou papírovou sázenkou. Když to vyšlo jednomu, proč by to nemělo vyjít mně? Není to urputná snaha po majetku, nezávislosti či radosti z peněz, které bych dokázala docela dobře využít. Je to jen chuť něco zkusit, něco na základě toho změnit, nasadit síly.

A protože inspirace ani těch příběhů ostatních nebude nikdy dost, věřím, že i já jednou vstoupím do dějin těch, kteří sny přivedli k životu, a budu prožívat své vlastní emoce podobně jako je dnes čerpám z vyprávění ostatních.

Přečtěte si také