obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Hrajte o Cestu kolem světa
Pokud jste si náhodou nestihli zahrát o Cestu kolem světa v Eurojackpotu, máte stále ještě šanci. A to dalších pět týdnů, ve kterých s každým vsazeným sloupcem Eurojackpotu získáte unikátní kód a automaticky se zařazujete do losování hry Cesta kolem světa.
Vyhrát tak můžete dovolenou v hodnotě neuvěřitelného půl milionu korun – jet můžete, kam budete chtít. A vsadit si můžete jednoduše online. Máme pro vás několik tipů na ta nejkrásnější místa, o kterých ne každý ví. Pokud nejste příznivci exotiky vězte, že v Evropě je taky nádherně.

Navštivte Pepka námořníka


Začněme na Maltě, ve vesnici Pepka Námořníka. Městečko Sweet Haven je opravdu překrásné a není divu, že okouzlilo i filmaře. Dřevěné domky na skále vás musejí uchvátit. Už proto, že dřevo k jejich výstavbě pochází z daleké Kanady, na Maltě byste ho totiž nenašli.

Malta.jpg

Koho tyto scenérie až tak nezajímají, může vyrazit na špenát a odjede po vzoru dětského hrdiny s neuvěřitelnou silou a svaly mu budou trhat tričko.

Nebojte se poznávat krásy Východu


Přesuňme se teď do Bosny a Hercegoviny. Vydejte se na místo, jehož historie se píše už od 16. století, do městečka Blagaj, kde se nachází dech beroucí dervišský klášter. Hned vás napadne, jak je vůbec možné vtisknout stavbu přímo do skály a ještě tak blízko nad vodní hladinu. Místo bylo odjakživa určeno ke klidu a rozjímání. Tak si to užijte i vy.

Bosna-a-Hercegovina.jpg

Milujete Francii?

Za opravdu úchvatným přírodním úkazem zajeďte do Francie. Jeskyně Saint Marcel vám vyrazí dech. Jen tam dávejte pozor, protože v chodbách, které měří skoro šedesát kilometrů není radno se ztratit. Ostatně jeskyně byla objevena tak, že do ní vběhl lovec, který pronásledoval svou kořist.

Francie.jpg


Nebo raději zamíříte do Itálie?

V Itálii byste zase neměli vynechat městečko Castelluccio di Norcia, které leží přímo v srdci Apenin. Hlavně od konce května do začátku července, kdy vše kolem kvete. Staré je přes tři tisíce let a romantika místa na vás dýchne už z dálky.

Italie.jpg

Zdroj foto: http://www.businessinsider.com
 

Přečtěte si také