obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Hodinky Paula Newmanna za stovky milionů
Dražit se dá opravdu ledacos. Tím spíš, pokud jde o pozůstalost hollywoodských hvězd a jiných celebrit. Od zubu, přes vlasy až po kus svatebního koláče. Pojďme se společně podívat na pár vybraných kousků.
Pokud byste chtěli něco praktického, co můžete nosit, mohly by vás zajímat hodinky slavného amerického herce Paula Newmanna.Tento modrooký krasavec měl bezpochyby skvělý kus. Patnáct let zdobily jeho zápěstí „rolexky“. Spojení se tak vžilo, že firma tento model po herci nakonec i pojmenovala.

Koncem loňského roku se hodinky dostaly do aukční síně a strhla se o ně doslova bitva, zájemci přihazovali skoro čtvrt hodiny. Poté se jejich cena zastavila na neuvěřitelné částce – téměř 18 milionů dolarů, což je v přepočtu zhruba 386 milionů korun. Staly se tak nejdražšími hodinkami, které kdy byly vydraženy v aukci.

Madonniny svatební šaty

Že byste raději něco na sebe? Tak zbystřete, až se budou dražit kousky z šatníku Madonny. Můžete se spolehnout, že s jejím oblečením v davu určitě nezapadnete. Někdo z dražitelů před lety možná chystal veselku, protože za její svatební šaty zaplatil přes 81 tisíc dolarů, v přepočtu 1,7 milionu korun. Pokud se teď neorientujete, z jaké její svatby jsou, tak šlo o tu z roku 1985, kdy si vzala herce Seana Penna.

zdroj-www-arabiaweddings-commadonna_wedding_dress.jpg

Proslulé brýle frontmana Beatles

A co originální „lennonky“? Tím originální myslíme brýle, které nosil „brouk“ John Lennon. Tady se jedná o levnější záležitost, vydražily se za 20 tisíc dolarů, tedy za více než 400 tisíc korun. Jen by bylo dobré si zjistit, kolik měl legendární zpěvák dioptrií, abyste na ulici nenaráželi do kolemjdoucích. Ale stejně, kdo to má.

zdroj-sportsmemorabilia-exper79663_01.jpg

Zdroj foto: Watchpro.com, Sportsmemorabilia.com, Arabiaweddings.com

Přečtěte si také