obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Hlavní výhra? 360 kilo slaniny

Loterie vás může obohatit nejen finančně. Občas se ve světě objevují opravdu bizarní výhry. Ve Spojených státech je možné doslova se ujíst slaninou k smrti, v Mexiku zase vyhrajete auto, ve kterém se možná nikdy nesvezete, protože je zakopané pod zemí. Co byste raději vyhráli?

Přečtěte si také: Pořiďte si zvíře. Třeba vám pomůže vyhrát miliony


360 kilogramů slaniny. To byla hlavní výhra v americkém státě Indiana v létě roku 2015. Princip byl jednoduchý. Lidé si kupovali losy, které voněly po slanině. Za dva dolary mohli Američani vyhrát čtvrt milionu korun. Hlavní cena to ale nebyla.
 

Slaninová loterie

Čtyři šťastlivci (nebo spíše smolaři?), vyhráli značný přísun slaniny, ročně asi osmnáct kilogramů. Pokud jste milovníky slaniny, budete teď závidět. Toto množství měl výherce zaručené po dobu dvaceti let. Je otázkou, co na to jeho BMI, neboli Index tělesné hmotnosti.

„Pořád se snažíme hledat něco nového. Říkali jsme si, že to bude vtipná letní hra, když je čas grilování, slanina se bude hodit,“ vysvětluje Jessica Powellová ze společnosti Hoosier Lottery, která tuto netradiční výhru nabízela. 
 

Zakopané auto

To v Mexiku se rozhodli originálním způsobem předat poselství budoucím generacím. Vymysleli loterii, kde bylo hlavní cenou auto. Stále nic divného. Jenomže tento „Cestovatel v čase“ byl zakopán do podzemního betonového sarkofágu. 

Výherce ho může vykopat až za padesát let. Pokud se tohoto slavnostního momentu dožije, je otázkou, jakou parádu s ním za půl století na silnicích udělá. 

Slaninu ani zakopané auto vám Sazka nenabídne. Se stíracím losem Mega rentiér si ale u ní můžete setřít pět milionů hned a k tomu ještě rentu sto tisíc korun měsíčně na dobu pěti let. Už máte svého Mega rentiéra i vy?

Autor fotografie: ABC News

Přečtěte si také