obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Hitparáda nejhorších Vánočních dárků
Recept na ten nejlepší dárek nemáme, ale dáme vám tip, jak dárek ozvláštnit. Co třeba jmenovka a los zároveň? Milé překvapení potěší, i když se dárek moc nepovede. Pojďme to vzít z druhého konce a pobavit se u našich tipů, jakým dárkům je lepší se obloukem vyhnout.

Top nejhorších dárků

1) Ponožky a domácí obuv všeho druhu – taková vánoční klasika, dejme tomu, že jako žert by to šlo…

2) Vonné svíčky, zvonečky a jiné lapače prachu – pokud obdarovaný není vášnivý sběratel nebo nenapravitelná romantická duše, nejspíš podobný dárek co nejrychleji pošle dál.

3) Nesmyslné zážitkové poukazy – vaše babička seskok padákem asi opravdu neocení… Pokud ano, gratulujeme. Poukazy ano, ale jen když víte, že je obdarovaný využije.

4) Domácí mazlíčci – věřím, že to by vás snad ani nenapadlo. Pokud nejste připraveni na několikaletý závazek a zodpovědnost, vůbec se před Vánoci ke zverimexu nepřibližujte.

5) Dámské spodní prádlo – pokud si opravdu, ale opravdu na 100 % nejste jistí správnou velikostí, do ničeho takového se nepouštějte.  Opravdu existuje jen málo trapnějších chvil, než příliš malá nebo naopak příliš velká podprsenka. Těžko říct, která varianta je horší…

6) Oblečení (v širším kontextu tzv. měkké dárky) – „potěší“ obzvlášť puberťáky. Opravdu se ještě stále snažíte trefit do vkusu i velikosti zároveň? Nedávejte si nereálné cíle. Míra úspěšnosti je velmi, VELMI nízká.

7) Všeobecné encyklopedie – pokud jste prolistovali jednu, znáte je všechny. Znáte to pořekadlo, že nic není starší než včerejší noviny? U encyklopedií platí to samé. V době internetu vyhozené peníze.

8) Žádný dárek – nejlépe doplněný udiveným výrazem a větou: „Vždyť jsme se přece domluvili, že si letos žádné dárky dávat nebudeme.“

Tak co tedy k těm Vánocům koupit? Tuhle otázku za vás nevyřešíme, ale dáme vám jeden tip, jak můžete jakýkoli dárek ozvláštnit. Zkuste k dárkům přiložit vánoční přání nebo jmenovky od Sazky, které jsou zároveň i stíracím losem. Originálním způsobem tak můžete popřát hezké Vánoce a zároveň darovat "něco navíc". Od babičky až po kolegu v práci.

Na los, který stojí pár korun a na první pohled vypadá jako jmenovka, stačí dopsat jméno, přiložit k dárku a pak už jen čekat, jestli si obdarovaný setře nějakou výhru. Může to být až 100 000 Kč. To by pak obyčejná jmenovka byla možná tím nejlepším dárkem pod stromečkem.

Také můžete své blízké potěšit krásným vánočním přáním a stíracím losem v jednom. Přání stojí 100 Kč a samo o sobě je vlastně originálním dárkem. Obdarovaný může vyhrát až 3 000 000 Kč. A to už by byl pěkně „bohatý Ježíšek“.

Budeme vám držet palce, aby ty letošní Vánoce byly nejen štědré, ale hlavně veselé.

 

 

 

Přečtěte si také