obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Grilování s losem
Tentokrát se naše parta chystá na grilovačku vskutku velkolepou. Nebude to jen tak ledajaké setkání s dobrým jídlem a pitím. Domluvili jsme se takto: Zahájíme nikoli přípitkem, ale rozdáváním losů.  Ten, kdo vyhraje, celou grilovačku platí. Když nevyhraje nikdo, zvolíme dobrovolníka, který příště koupí ten nejdražší los, který Sazka prodává. Pokud se k nám štěstí neotočí zády a los přinese výhru, rozdělíme se všichni.
Možná se vám to bude zdát divné, ale takové hrátky se štěstím, kterému se jde naproti, máme prostě rádi. Navíc na losy Sazky nedáme dopustit. Už pět z nás si letos odneslo nějakou tu korunu navíc k výplatě právě díky losu. Jak je možné, že nám to takhle funguje? Těžko říct. Možná proto, že losy kupujeme pro zábavu, pro adrenalin, který stírání symbolů provází. Když se máme vždycky jednou za týden potkat na zahradě jednoho z nás u voňavého grilu, už ze zvyku, někteří přinesou kromě masa, pečiva a jiných dobrot právě los. My ostatní s napětím čekáme, až se objeví to velké překvapení. A vůbec nejsme naštvaní, když to nevyjde. Za chvilky nádherného napětí to stojí.

Podobně se chystáme i na letošní poslední grilovačku. Na závěr sezóny, který by měl být tím, na nějž se dobře vzpomíná. Aby to byla ta pravá pohoda, legrace, zážitek. Přiznám se, že losy mám již koupené. Tentokrát pro všechny přítomné pány. Jestli to některému z nich vyjde, bude to paráda. Los dostane také ten, koho vyhodnotíme jako mistra nejlepších marinád, i ten, který nevynechal ani jedno společné setkání. Nezkusíte to taky?  
 
Eva Brixi – externí autorka
 

Přečtěte si také