obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Finty na výběr čísel do loterie

Od doživotní pohody a peněz jako šlupek vás dělí jediné – správná loterní čísla. Většina z nás přitom využívá pro výběr některou z následujících fint. Jste jiní?

Nechávám to osudu

Kalkulace a špekulování nejsou pro vás. Vlétnete do trafiky, vezmete sázenku a zaškrtáváte Náhodný tip. Když se to má stát, tak se to přece stane. To dá rozum. Takto při sázení Sportky postupuje asi polovina všech hráčů.
Lenoši…

Narozeniny, svatby a úmrtí…

Věříte, že čísla, na nichž vám v životě záleží, jsou jaksi posvátná, a tak je logicky dáváte na svůj tiket. Může se jednat o data narození vás či vašich blízkých, různá výročí, věk, adresy a čísla popisná nebo telefonní čísla. Inspiraci lze hledat téměř všude.

Statistika nuda je, má však cenné údaje!

Zkoumáte historické výsledky, díváte se na četnost tahů konkrétních čísel a jdete na to vědecky. Kdyby vás to náhodou zajímalo, ve Sportce je historicky vůbec nejčastěji taženým číslem šestka – půjde na váš příští tiket?

Patentované systémy na štěstí s. r. o.

Na světě je celá řada lidí, kteří se domnívají, že právě jejich systém je tou kouzelnou formulkou, která vám vydláždí cestu až k jackpotu. Je jich celá řada a jejich autoři chtějí za sdílení svého tajemství často zaplatit. Pokud vám někdo bude chtít takový zaručený systém prodat, utíkejte, seč vám nohy stačí. Doposud rozhodně nikdo nevymyslel, jak oklamat paní náhodu.

Nejčastěji tažená a nejvíce tipovaná čísla

Pokud sázíte Sportku a nemáte svou šťastnou kombinaci čísel, možná byste se mohli inspirovat u ostatních. Tuze zajímavé je například mezi sázejícími nejoblíbenější šestičíslí: 1, 2, 3, 4, 5, 6. Ačkoli tato kombinace zatím nebyla nikdy vylosována, v nedělním slosování jí pravidelně vyhlíží až 1 000 sázejících, ve středečním pak 800.

Přibližně stejný počet hráčů pak věří ve šťastné číslo 7 a jeho násobky, na tiketu tak obvykle mají následující kombinaci: 7, 14, 21, 28, 35, 42. Ani ta však doposud nikdy nevedla k vytouženému Jackpotu Sportky.
A jaká čísla byla tažena nejčastěji ve třetím tisíciletí (od 1. 1. 2001)? Dle statistik společnosti Sazka ze hry Sportka to jsou 5, 10, 31, 37, 40, 44. Ve stejném období naopak nejméně padala čísla 1, 3, 4, 7, 21, 42.

Jak jste na tom vy? Podle čeho volíte svá čísla? Dáte na intuici nebo máte nějaký zavedený rituál? Podělte se s ostatními v diskuzi pod článkem.
 

Přečtěte si také