obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Ferrari mezi slepicemi...
Snáší krásná krémová vejce, snáší jich desítky. Je úplně celá černá. Je to slepice. Cemanská slepice. A co, říkáte si. Slepici viděl každý. Ale omyl. Tuhle ne.
Navíc to je i slepice bojovnice a na vašem dvorku udělá určitě pořádek jedna dvě. Stačí maličkost, v přepočtu šedesát tisíc korun. Za jednu.

A co že je na ní tak zvláštního? To budete koukat. „Upřímně, je to asi o tom, že je celá černá. Má krásné, černé peří i černý zobák. Má i černé maso. Je to prostě unikát,“ vysvětlila editorka jednoho amerického časopisu o jídle. Kromě toho má černý i hřebínek, nohy a laloky. Je prostě černá úplně celá, taková slepice black metalistka.

Právě ve Spojených státech byla po této slepici ze speciálního chovu jednu dobu taková poptávka, že si farmáři psali dokonce pořadníky a čekalo se na ni podobně dlouho jako na nové auto. No, znáte Američany.

Vypadá vlastně podobně jako naše obyčejná slepice domácí. Tato cemanská by s ní ale byla vyřízená za pár vteřin. V Asii se totiž pořád chová jako bojové plemeno.

Ještě vám dlužíme informaci, že tato černá bojovnice pochází z Indonésie a u nás se začala prodávat teprve před pár lety. Tak od teď na vesnicích pozor na cestu.

Zdroj: Amusing Planet
 

Přečtěte si také