obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Fantastický výhled, bazény i obří herna. Podívejte se, jak bydlí výherci loterie
Vítejte ve světě, kde není finanční limit. Ve světě, kde si plníte sny bez kompromisů. Jediné, co vám výhra v loterii nezaručí, je, že nebudete muset dělat ústupky partnerovi nebo partnerce. Občas to tak je, on chce hnědou fasádu, ona šedou… zkrátka tahle rodinná dilemata vyřešit musíte, i když jste multimilionáři.

Přečtěte si také: Vsazené tikety zapomněl v obchodě. Díky poctivému nálezci je bohatší o 6 miliard


Krásné na tom ale je, že rozhodně nemusíte přemýšlet, jestli fasádu opravíte, nebo ne. Pokud si tedy nebudete rovnou stavět nový palác. Svou představu o novém bydlení už teď snad máte, takže přišel čas vám ukázat inspiraci ze zahraničí.
 

Gloria Mackenzie

Kde žije: Florida, USA
Cena domu: 1 200 000 dolarů (27,8 milionu korun)

 
mackenzie1_600x400.jpg

Začneme hned zostra. Gloria vyhrála ve své době v americké loterii Powerball  rekordní sumu. Bylo jí 84 let, když se psal rok 2013 a Gloria trefila jackpot neuvěřitelných 590 milionů dolarů. I když téměř polovina výhry šla na daně, stále jí zbylo dost na to, aby si zařídila luxusní život. Hned, jak inkasovala peníze, nechala svůj starý život za hlavou, opustila dům a odstěhovala se do honosného hotelu.

Žít se nakonec rozhodla v teplých krajích a koupila si za 1,2 milionu dolarů nádherný dům na Floridě o rozloze 6 322 metrů čtverečních. Usadila se v uzavřené komunitní zóně v přímořském městě Jacksonville. V rámci uzavřené vysoké společnosti může využívat knihovnu, golfový kurt, kino a jezero.  Její sousedé ji prý často vídají chodit na procházky, na slovo je ale prý poněkud skoupá. Zřejmě raději tráví čas v jedné ze svých pěti ložnic.
 
 
mackenzie_600x400-(1).jpg

Naše hodnocení

Gloria by si jistě mohla pořídit mnohem větší a zábavnější palác. V nabyté bohatýrské konkurenci je její domek docela průměrným. Doufáme, že za ty stovky milionů dolarů má alespoň výpomoc na úklid.
 

Colin a Christine Weir

Kde žijí: Skotsko, Velká Británie
Cena domu: 3 500 000 eur (90,4 milionu korun)

 
exterier_600x400.jpg

Honosné panství si pořídili i výherci v loterii Euromillions z roku 2011. Záměrně říkáme panství, protože k domu také patří obrovské zahrady. Za tenhle dům zaplatili Weirovi přibližně 3,5 milionu eur, v přepočtu přes 90 milionů korun. Zdá se vám to drahé? My si hned ukážeme, proč…
 
obyvak_600x400.jpg

Pokud vás na fotografii zaujal obrovský lustr, vězte, že je složen z 36 000 kusů. Luxus z něj přímo srší. V tomto panství má svou místnost vyhrazen i biliárový stůl. Pokoj připomíná spíš audienční prostor z dob králů a královen: stěny obložené dřevěnými kazetami, koberec se zlatavým vzorem a těžkopádné závěsy. Posuďte sami.
 
billiard_600x400.jpg

Teď zamíříme do jedné ze čtyř luxusních ložnic. Chybět nemohou nebesa, kosmetický stolek a přidružená veliká koupelna. Ta je asi o stejné velikosti, jako vzorový byt IKEA, kam se nacpe tříčlenná rodina i s kolem a psem.
 
loznice_600x400.jpg

Wierovi jsou zkrátka obyčejné lidé, kteří se rozhodli obklopit se neobyčejným životním stylem. Do domu se prý zamilovali během deseti minut a koupili ho včetně všeho zařízení v podstatě hned.

Naše hodnocení

Pokud jste se zhlédli v seriálu Život na zámku, je takové bydlení stvořené přímo pro vás. My si myslíme, že je tenhle aristokratický palác poněkud kýčovitě nablýsaný. Dokonce bychom se báli při partičce biliáru na ten nábytek z exotického dřeva položit i skleničku s limonádou. A doma má být přeci hlavně pohoda.

Inspirovali jsme vás dnešním článkem? K tomu, abyste si také mohli pořídit své bydlení snů by se vám jistě pár desítek vyhraných milionů hodilo. I takhle vysoké výhry nabízí Sportka. Vsaďte si ji online na tomto odkazu.

Přečtěte si také