obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Eurojackpot z vás udělá filmovou hvězdu
Možná si při sledování filmů říkáte, jaké by to asi bylo, zahrát si po boku Bruce Willise, Angeliny Jolie nebo Toma Cruise. Pokud vyhrajete v Eurojackpotu, budete si to moci vyzkoušet.

V jackpotu miliardářské loterie Eurojackpot je momentálně pohádkových 754 milionů korun. A za to už si můžete natočit třeba vlastní film. Jistě, nebude to na Avatar, který vyšel na zhruba 8,5 miliardy korun. Asi za to nenatočíte ani poslední Piráty z Karibiku (6 miliard korun) nebo Hobita (5 miliard korun). Bez problémů vám to však vystačí na Vykoupení z věznice Shawshank (500 milionů korun) či Obsluhoval jsem anglického krále (98 milionů korun). A to jsou v těchto částkách často zahrnuty i astronomické náklady na marketing (ty činily např. u Avatara více jak polovinu celkového rozpočtu), bez reklamy tak film natočíte v podstatě za hubičku.

Angelina stojí i 400 milionů

Pokud byste ve filmu chtěli mít také hereckou divu a velkoadoptérku dětí Angelinu Jolie, musíte počítat s tím, že si říká až o 400 milionů korun za snímek. O to méně by pak zbylo na efekty – a každý miluje efekty! Stejně nároční jsou také herci jako Daniel Craig, Denzel Washington, Leonardo DiCaprio nebo Will Smith. Kolem 300 milionů dolarů by vás stálo třeba účinkování Sylvestra Stalloneho. Toho doporučujeme angažovat pouze do filmů z boxerského prostředí (kdo by neznal Rockyho), jinde je snadno (ne)nahraditelný. A právě za účinkování v posledním dílu akčního trháku Nenahraditelní (3) si Bruce Willis řekl v přepočtu o milion dolarů (asi 20 milionů korun) za jeden natáčecí den (celkem měl být na place 4 natáčecí dny), což tvůrcům přišlo příliš, takže jej nahradili levnějším Harrisonem Fordem. Chamtivost se zkrátka nevyplácí.

Pokud ve svém filmu toužíte třeba po hvězdě seriálových Přátel Jennifer Aniston nebo Rachel McAdams, vězte, že vám na každou postačí zhruba 100 milionů korun. A pozor! Při vyjednávání se herci často spokojí také s procenty z případných zisků v případě, že je snímek úspěšný. To byl případ Toma Cruise ve snímku Mission: Impossible 2, kde se vzdal velkého honoráře za procenta v zisku. Vyplatilo se, Cruise ve finále inkasoval přes 2 miliardy korun.

Podělte se o své sny a vyhrajte zájezd

Film vás neláká? Tak se ve snění inspirujte v našem katalogu snů Dreamwall.cz. A nebo už víte, co dělat, až vyhrajete miliardy? Povězte nám o tom na Dreamwall.cz, kde vás navíc čeká zajímavá soutěž. Ty nejlepší nápady na miliardářské snění totiž odměníme zájezdem.  

Jaký typ snímku byste natočili? Po boku jaké hvězdy byste si rádi zahráli? Kdo je vašim oblíbencem a koho naopak nemůžete ve filmu vystát? Podělte se s ostatními v diskuzi pod článkem.

Přečtěte si také