obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Eurojackpot ve službách dobra
Výherce 2,466 miliardy v Eurojackpotu si již výhru vyzvedl. Vás, fanoušků Sazky, jsme se zeptali, jak byste tuto výhru využili ke konání dobra. Sešlo se nám zhruba 200 odpovědí. Shrnutí naleznete v následujícím textu.

Zhruba čtvrtina z vás by za vyhrané peníze nejraději podpořila děti nemocné a děti bez rodiny.  Zmiňujete, že byste přispěli na dětskou onkologii, kojenecké ústavy i dětské domovy. Často však zdůrazňujete, že byste chtěli mít jistotu, že se peníze opravdu dostanou k potřebným. Proto nejeden z vás upřesňuje, že by raději zajistil potřebné vybavení, než aby "naslepo" posílal finanční prostředky.

Myslíme i na němé tváře

Odpověď jedné z uživatelek zní následovně: „Já osobně si myslím, že je hezké myslet na ostatní lidi a pomáhat jim, ale hodně se zapomíná na přírodu nebo na zvířata. Já bych investovala peníze na ekologické projekty, do ochrany přírody, na záchranu ohrožených druhů živočichů, na takové věci, aby na naší planetě také zbylo něco ostatním generacím, protože už tak je dost zničená.“

Téměř 20 % z vás by rádo pomohlo opuštěným zviřátkům v útulcích.

Podobně přitom uvažují i další respondenti. Celkem asi 18 % dotazovaných by z výhry přispěli na pomoc zvířatům, konkrétně na různé útulky.

Senioři i zbraně pro armádu

Z vašich dalších návrhů dobrodiní zmiňme například podporu seniorů (asi 6,5 % dotazovaných), nákup vybavení (přístrojů) do nemocnic (5,5 %), podporu výzkumu léčby různých nemoci (3,5 %), pomoc svobodným matkám a matkám v nouzi (3 %) nebo příspěvky potřebným v Africe (2,5 %).

Myslíme i na ostatní - někteří z vás by peníze poslali potřebným na černém kontinentu.

Okolo 7,5 % z vás by nepřispělo vůbec nikam, zbytek dotazovaných by pak peníze použil poměrně různorodě. Mezi odpověďmi nechybí pomoc Nepálu, nákup zbraní pro českou armádu, investice do boje proti světové chudobě, prostředky na opravu památek v ČR nebo finance na účely tvorby pracovních míst.

Komu byste z výhry v Eurojackpotu pomohli vy?

Přečtěte si také