obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Eurojackpot a 30 let pohody
Nové auto každé pondělí, obden luxusní kabelka. Snad každý si občas představuje, jaké by to bylo vyhrát opravdu velké peníze. Tak velké, jako je třeba aktuální Eurojackpot – 1 miliarda a 8 milionů korun!

Jenže to už je tak obrovská suma, že si člověk ani nedokáže představit, kolik peněz by mohl denně k dispozici mít, a jak by se mu změnila každodenní rutina.

Začněme tím, kolik peněz má průměrný Čech. Tomu na účtu měsíčně přistane zhruba 25 tisíc korun. A to ještě nemluvíme o těch, kteří vydělávají výrazně méně, nebo berou jen třeba mateřskou podporu. Kdyby se výherce aktuálního Eurojackpotu rozhodl, že z vyhraných peněz chce všechno pro sebe a dalších 30 let si chce jen užívat, vypadalo by to následovně.

Měsíční „kapesné“ výherce Eurojackpotu by vystřelilo na 2 miliony a 800 tisíc korun! To znamená možnost utratit 93 tisíc korun každý den.

Taky by si mohl každé druhé pondělí koupit nové auto (třeba Škodu Superb, Sportovní Renault Mégane RS a nebo nový Cadilac ATS Turbo – všechny stojí lehce pod milion korun). A ještě by zbylo zhruba 300 000 korun na benzín. Výherce by tak mohl dva týdny jezdit v novém autě a v neděli ho jen tak pro legraci pustit někde ze skály. Nebo darovat známému. Na nové Ferrari by pak pohodlně dosáhl zhruba jednou za dva měsíce.

A důležitá připomínka pro všechny budoucí miliardářky. Jen tři slabiky. KA – BEL – KY.

Slyšeli jste už o té vůbec nejdražší? Je jím model Birkin od Hermès. Oproti těmto skvostům jsou třeba tašky Louis Vuitton jen takovou… brašnou na nákup. „Birkinka“ totiž stojí mezi 150 – 250 tisíci korunami. A ano, to znamená, že takovouto ručně šitou kabelku by si mohla žena dovolit koupit obden. Po dobu třiceti let.

 

Nebo taková dovolená

Týdenní Chorvatsko v kempu a řízky s chlebem, by se staly minulostí. Třeba na koupačku v perle Karibiku – Dominikánské republice – většina cestovatelů šetří třeba celý rok. Týdenní relax se dá pořídit okolo šedesáti tisíc, včetně letenky. Teď by nebyl problém vzít s sebou dalších 13 kamarádů a známých a dovolenou jim všem zaplatit. A vlastně klidně každý týden.

Projíst a propít tak obrovské peníze ani moc nejde. Člověk by denně musel spořádat třeba 22 000 kusů ústřic, 8 kilo pravého černého kaviáru a nebo třičtvrtě kila lanýžů. Třeba ve formě smaženice. 

A kdyby vás třeba přestalo utrácení bavit, zkuste si založit vlastní firmu, nebo firem hned víc nebo se vrhněte do  investicí. Pak vám zbyde ještě dost peněz pro další generace. S tolika pěnězi můžete taky v rámci podpory charitatiních organizací založit třeba několik vlastních a stát se mecenášem. Zkrátka každému podle gusta... 

Chtělo by se vám spíš rozmařile utrácet? Nebo jste naopak šetřivá povaha a ani miliarda na účtu by na tom nic nezměnila? Podělte se o to s námi v diskuzi pod článkem.

FOTO: Hermés

Přečtěte si také