obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Elvisovy vlasy za sto tisíc dolarů
Pramínek vlasů, ti ustřihnu potají… Pod polštářem by ho ale byla škoda, teď musí romantika stranou. Vlasy mrtvých celebrit totiž můžou být zajímavou investicí. Nedostižným rekordmanem je v tomto směru Elvis Presley. Na pramen z hlavy krále rock´n´rollu byste vydělávali hodně dlouho.

„Na Elvise“


To slýchávali v 60. letech kadeřníci snad po celém světě. Jeho vlna se stala doslova ikonickou. Přes to všechno, není 115 tisíc dolarů za pár vlasů trochu moc? Přesto tyto peníze v roce 2002 někdo zaplatil. Jedná se o pramen, který Elvisovi ustřihl jeho kadeřník.

Pro srovnání. Konkurovat může Elvisovi, nebo se tak může aspoň tvářit, jen John Lennon. Vlasy slavného „brouka“ byly vydraženy za 48 tisíc dolarů, takže ani ne za půlku. Kupec ale získal pramen s jasnou historií. Lennonovi jej ustřihl v roce 1966 jeden kadeřník v německém Hamburku. Měřil celých deset centimetrů. Taky se tehdy aukční síň chlubila tím, že jde o nejdelší dochovaný Lennonův pramen vlasů.

Za Kennedyho jen tři tísíce


Ve srovnání s těmito částkami jsou ostatní slavné osobnosti úplní břídilové. A to i jeden z nejmocnějších a nejžádanějších mužů své doby – bývalý americký prezident John F. Kennedy. Jenom tři tisíce dolarů za kus jeho kštice? Stejné peníze zaplatil zas jiný kupec za vlasy Neila Armstronga.
To podstatně výnosnější investicí by byly vlasy revolucionáře Che Guevary. Co na tom, že je z jeho spisu ukradl zaměstnanec CIA. Prodal je skoro za 120 tisíc dolarů. Sice přišel o místo, ale asi se to vyplatilo.

Z tohoto textu je nanejvýš patrné, že jsou i jiné zajímavé investice, než třeba do umění. Tak si zahrajte a pak si můžete nějaký ten slavný pramen dát třeba i pod polštář.

Zdroj foto: Yahoo.com

Přečtěte si také