Zavřít
Bilance: Délka hraní: Maximální výhra na technické hře je 500 000 Kč
Sazka svět

Dvě a půl miliardy... a teď co s nimi?

Dvě a půl miliardy... a teď co s nimi?
Rekordní výhra v Eurojackpotu bere dech. Rekordní výhra v hodnotě 2,466 miliardy korun, kterou v Eurojackpotu ukořistil Čech z Pardubicka, je tak vysoká, že si ji mnozí z nás nejspíš neumí ani představit. Schválně jsme tedy vzali kalkulačku a začali zjišťovat, kolik kusů toho či onoho zboží lze pořídít. Málo toho není!

Logicky jsme začali u potravin. Za 2,466 miliardy korun byste si mohli koupit více než 1,64 miliardy rohlíků (1,50 Kč/kus), takže by se dostalo na každého z necelých 1,37 miliardy Číňanů. Nebo byste mohli objednat 165,5 milionů nanuků Míša (14,9 Kč/kus), které by stačily pro všechny obyvatele Ruska a České republiky dohromady.

Kdyby se vám zachtělo, není za 2,466 miliardy z Eurojackpotu problém nakoupit 98,6 milionu kg raných konzumních brambor (25 Kč/kg) a nakrmit tím celý Vietnam s jeho zhruba 91,5 miliony obyvateli. Za stejnou cenu byste si případně mohli celoživotně užívat opulentních večeří (1 500 Kč/večeře), což by během 80 let vyšlo jen na 43,8 milionu korun.

Měsíční sponzoring všech dětí na Haiti

Za zhruba 35 dolarů (asi 856 Kč) na měsíc můžete sponzorovat jedno dítě z Haiti. Vezmeme-li v potaz, že celé Haiti má okolo 10 milionů obyvatel a zhruba 36 % z nich jsou děti mladší 15 let (odhad z roku 2010), zvládli byste za 2,466 miliardy korun po celý měsíc uživit většinu z těch, které to opravdu potřebují.

Kino pro celou ČR

Kdybyste se rozhodli celé 2,466 miliardy korun vydat na zábavu, mohli byste do kina na film ve 2D (179 Kč/lístek) pozvat celou Českou republiku a ještě by vám zbylo více než půl miliardy korun na popcorn.

Auto a bydlení, žádný problém

Miliardář samozřejmě nejezdí ve škodovce po rodičích a nebydlí v paneláku na Jižním městě. Za 2,466 miliardy korun si bez mrknutí oka pořídíte například celou garáž vozů Bugatti Veyron z edice Legends (až 63 milionů korun)...

Bugatti Veyron Legends

...nebo luxusních sportovních McLarenů P1 GTR (65 milionů korun):

McLaren P1 GTR

Raději létáte v oblacích? Kupte si nejdražší soukromé letadlo světa Gulfstream G650 (zhruba 1,7 miliardy korun):

Soukromý tryskáč Gulfstream G650

Co bydlení? Dáte přednost exkluzivnímu střešnímu apartmánu v centru Prahy (69 milionů Kč), který nabízí sedm pokojů, v němž z oken ložnice vidíte na chrám sv. Mikuláše a kde si můžete každé ráno zaplavat v bazénu na terase?

Výhled na chrám sv. Mikuláše na Malé straně v Praze

Nebo sáhnete po bytu v Paříži s výhledem na Eiffelovku (1,3 miliardy korun), přičemž do nabízeného panoramatu samozřejmě spadá také řeka Seina, sedm pokojů, tři sklepy či luxusní terasa?

Romantický výhled na Seinu a Eiffelovu věž v Paříži

Případně jako správní dobrodruzi podlehnete zemité extravaganci gotického hradu (139 milionů Kč), který jistě učaruje všem příznivcům žánru fantasy (říká vám něco Hra o trůny?), který navíc díky stavebnímu materiálu - kameni - nevyžaduje extra údržbu?

Gotický hrad

Luxusně přitom může bydlet také váš psí mazlíček(1 200 000 Kč), takže zapomeňte na klasickou boudu a poohlédněte se třeba po přístřešku od La Petite Maison. Psovi to nejspíš bude úplně jedno, ale vás může hřát pocit, že pro něj chcete jen to nejlepší:

Psí dům od La Petite Maison

A kdybyste opravdu nevěděli, co s penězi – což se po výhře v Eurojackpotu jistě může stát – buďte třeba jako strýček Skrblík a napusťte si bazén plný peněz (2 miliardy korun):

Strýček Skrblík a jeho miliardy

Přečtěte si také