obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Dvě a půl miliardy... a teď co s nimi?
Rekordní výhra v Eurojackpotu bere dech. Rekordní výhra v hodnotě 2,466 miliardy korun, kterou v Eurojackpotu ukořistil Čech z Pardubicka, je tak vysoká, že si ji mnozí z nás nejspíš neumí ani představit. Schválně jsme tedy vzali kalkulačku a začali zjišťovat, kolik kusů toho či onoho zboží lze pořídít. Málo toho není!

Logicky jsme začali u potravin. Za 2,466 miliardy korun byste si mohli koupit více než 1,64 miliardy rohlíků (1,50 Kč/kus), takže by se dostalo na každého z necelých 1,37 miliardy Číňanů. Nebo byste mohli objednat 165,5 milionů nanuků Míša (14,9 Kč/kus), které by stačily pro všechny obyvatele Ruska a České republiky dohromady.

Kdyby se vám zachtělo, není za 2,466 miliardy z Eurojackpotu problém nakoupit 98,6 milionu kg raných konzumních brambor (25 Kč/kg) a nakrmit tím celý Vietnam s jeho zhruba 91,5 miliony obyvateli. Za stejnou cenu byste si případně mohli celoživotně užívat opulentních večeří (1 500 Kč/večeře), což by během 80 let vyšlo jen na 43,8 milionu korun.

Měsíční sponzoring všech dětí na Haiti

Za zhruba 35 dolarů (asi 856 Kč) na měsíc můžete sponzorovat jedno dítě z Haiti. Vezmeme-li v potaz, že celé Haiti má okolo 10 milionů obyvatel a zhruba 36 % z nich jsou děti mladší 15 let (odhad z roku 2010), zvládli byste za 2,466 miliardy korun po celý měsíc uživit většinu z těch, které to opravdu potřebují.

Kino pro celou ČR

Kdybyste se rozhodli celé 2,466 miliardy korun vydat na zábavu, mohli byste do kina na film ve 2D (179 Kč/lístek) pozvat celou Českou republiku a ještě by vám zbylo více než půl miliardy korun na popcorn.

Auto a bydlení, žádný problém

Miliardář samozřejmě nejezdí ve škodovce po rodičích a nebydlí v paneláku na Jižním městě. Za 2,466 miliardy korun si bez mrknutí oka pořídíte například celou garáž vozů Bugatti Veyron z edice Legends (až 63 milionů korun)...

...nebo luxusních sportovních McLarenů P1 GTR (65 milionů korun):

Raději létáte v oblacích? Kupte si nejdražší soukromé letadlo světa Gulfstream G650 (zhruba 1,7 miliardy korun):

Co bydlení? Dáte přednost exkluzivnímu střešnímu apartmánu v centru Prahy (69 milionů Kč), který nabízí sedm pokojů, v němž z oken ložnice vidíte na chrám sv. Mikuláše a kde si můžete každé ráno zaplavat v bazénu na terase?

Nebo sáhnete po bytu v Paříži s výhledem na Eiffelovku (1,3 miliardy korun), přičemž do nabízeného panoramatu samozřejmě spadá také řeka Seina, sedm pokojů, tři sklepy či luxusní terasa?

Případně jako správní dobrodruzi podlehnete zemité extravaganci gotického hradu (139 milionů Kč), který jistě učaruje všem příznivcům žánru fantasy (říká vám něco Hra o trůny?), který navíc díky stavebnímu materiálu - kameni - nevyžaduje extra údržbu?

Luxusně přitom může bydlet také váš psí mazlíček(1 200 000 Kč), takže zapomeňte na klasickou boudu a poohlédněte se třeba po přístřešku od La Petite Maison. Psovi to nejspíš bude úplně jedno, ale vás může hřát pocit, že pro něj chcete jen to nejlepší:

A kdybyste opravdu nevěděli, co s penězi – což se po výhře v Eurojackpotu jistě může stát – buďte třeba jako strýček Skrblík a napusťte si bazén plný peněz (2 miliardy korun):

Přečtěte si také