obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Dovolená snů pro bohaté a nápadité
Léto, čas výletů a dovolených, ideální chvíle pro pohled na několik jedinečných světových destinací. Přidáte se?

Paříž, New York nebo Seychely nechme obyčejným cestovním průvodcům. Tyhle destinace zná každý a není příliš důvodů se opakovat. Takže co vám nabídneme my?

Oběžná dráha na ISS

Společností slibujících výlet do kosmu je stále více, zatím jedinou, která už obsloužila několik klientů, je ovšem agentura Space Adventures. Ta má v nabídce celou řadu specialit včetně pobytu na mezinárodní vesmírné stanici ISS. Zároveň se můžete odít do skafandru a zkusit se „projít“ ve vesmíru. Cena? 400-800 milionů korun, záleží ale na konkrétních požadavcích. A pozor. V roce 2018 tato agentura navíc spustí první lety kolem měsíce. Na ty však budete potřebovat zhruba 30 miliard korun…

Dva roky na cestách s UNESCO

Za doposud vůbec nejdražší prodanou dovolenou světa je oficiálně považován speciální cestovatelský balíček britské společnosti Veryfirstto.com. Program dovolené se skládá ze speciální cesty po všech světových památkách UNESCO. Vzhledem k vysokému počtu památek (962 míst) v celkem 150 zemích byla cesta naplánována na dva roky. Samozřejmostí je pobyt v nejluxusnějších hotelech, lety byznys třídou a vybrané stravování. Kupujícím byl v roce 2013 nejmenovaný student z Číny a cesta ho vyšla na milion liber (asi 38 milionů korun).

Mapa s místy a památkami zařazenými na seznam světového dědictví UNESCO (zdroj: tnooz.comú

Něco pro konzervativní dovolenkáře

Pokud nejste dobrodruzi a potrpíte si spíše na klasické dovolené u moře či v různých resortech, podívejte se ještě na následující tipy:

Královské apartmá v Hotelu President Wilson (Ženeva, Švýcarsko), Cena: 2 miliony/noc

Luxusní loft se čtyřmi ložnicemi a výhledem na Ženevské jezero i Alpy. Celý komplex má kapacitu 40 hostů, dvě restaurace, venkovní bazén se slanou vodou, řadu konferenčních místností a samozřejmě klientům nabízí i osobní konferenciéry.

Luxusní královský apartmán v ženevském hotelu President Wilson (zdroj: hotel President Wilson)

Ostrov Necker (Britské panenské ostrovy, Karibik), Cena: 2 mil./noc, 13,5 mil./týden, 542,6 mil./měsíc

Tenhle ostrov v obklopení korálových reliéfů vlastní miliardář Sir Richard Branson a celebrity jej doslova milují. Ve vedlejší bambusové chatce tak možná narazíte na Harrisona Forda, Mariah Carey nebo Mirandu Kerr. Ženil se tam i spoluzakladatel Google Larry Page. Vedle tak určitě nešlápnete.

Ostrov Necker je vyhlášený hlavně mezi celebritami. (zdroj: virginlimitededition.com)

Vybrali jste si? Pokud ne, můžete pro inspiraci zkusit ještě náš vyhlášený Dreamwall, kde najdete další originální tipy. Nebo zkuste tu Paříž...

Přečtěte si také