obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Doslova milionový vánoční dárek
Vánoční dárek, jak se patří, si dal padesátiletý Iain. Krátce před svátky vyhrál milion liber a Štědrý den tak měla jeho rodina loni o něco dřív. I když trvalo pár dní, než se z toho šoku vzpamatovali, neváhali a hned se začali poohlížet po novém bydlení.
 
Iain pracoval v prádelně a na vlastní bydlení by tak šetřil hodně dlouho. Výhra mu ale otevřela dveře ke splnění jeho velkého snu. A nejen jeho. „Hned jak byla moje výhra potvrzena, začali jsme hledat bungalov. Našli jsme jeden, který se nám moc líbil a rozhodli se ho koupit. I když jsem to už nestihli do Štědrého dne, i tak to byly naše nejlepší Vánoce v životě,“ popisuje speciální sváteční atmosféru Iain.

Bydlí se svou matkou a bratrem a oba změnu s nadšením přivítali. Iain koupil tiket na cestě z práce v trafice, v které sází už delší dobu. Nerad své zvyky mění a tentokrát se mu to vyplatilo. „V trafice rovnou i tiket kontrolujeme. V den, kdy jsem vyhrál, tomu nebylo jinak. Akorát místo věty „bohužel nic“ nebo „blahopřeji, vyhrál jste pár liber“, se ozval křik a jásot. Jen stěží jsem rozuměl větě „myslím, že jste vyhrál milion,“ vzpomíná na Iain na vteřiny, které mu úplně změnily život.

Přesto se snažil zůstat klidný a nedal znát své nadšení. Doma se chtěl přesvědčit, že to tak opravdu je. A pak už začal plánovat. Nízký dům bude ideální pro jeho matku, aby nemusel chodit pořád nahoru a dolů po schodech jako dosud. On sám si pak nechá do domu vyrobit velkou knihovnu. Je totiž vášnivým sběratelem válečné literatury a jeho velká sbírka tak dostane konečně důstojné místo. A ještě jednu radost si chce Iain udělat. Chce se vrátit k cestování a zajet na ta místa ve Velké Británii, která ještě neviděl.

Zdroj foto: The National Lottery

 

Přečtěte si také