obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Domnělá výherkyně utratila majlant, nákupy svedla na zloděje
Máme-li loterní tiket, o němž se domníváme, že vyhrál, nejprve jej co? Z-K-O-N-T-R-O-L-U-J-E-M-E! Dát jen na intuici by se v případě mýlky nemuselo vyplatit. Své o tom ví šopaholička z následujícího příběhu…
 
Nejmenovaná Francouzka je pravidelnou hráčkou tamní loterie. Jednoho dne sledovala losování a v duchu zajásala: „To jsou moje čísla! Jsem bohatá!“. V duchu hesla „není čas ztrácet čas“ se madam rozhodla okamžitě jednat a vyrazila nakupovat.

Během své nákupní horečky brala vše, co jí přišlo pod ruku: oblečení, parfémy i šperky. Pár hodin stačilo, aby vybrakovala všechny své kreditní karty. Celková hodnota nákupů se vyšplhala až do výše v přepočtu zhruba 100 000 Kč. Taškami obloženou ženu doma přivítal překvapený manžel. Ten byl nejprve nadšený, po několikeré kontrole údajně výherního tiketu mu však spadla čelist. Jeho choť nevyhrála vůbec nic!

Lhala, jak když tiskne

Co byste pak udělali na místě ženy? Pravděpodobně dohledali účtenky a všechno zboží klusali vrátit, viďte? Naší hrdinku to ani nenapadlo. Místo toho zkusila zahrát naivní divadélko - nahlásila krádež kabelky a údajné zneužití svých kreditních karet.

Policie se případem začala zabývat a určitě se moc bavila, když na všech kamerových záznamech z obchodů platí údajná oběť podvodu. Výsledek? Ostuda jak Brno (pardon, Paříž), čtyřměsíční podmínka a přísný splátkový kalendář kreditním společnostem.

 

Přečtěte si také